۲۰۱۸۰۳۰۸_۱۱۰۲۵۴
۱۲:۳۱ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۷

میزبانی مراکز خدمات سلامت اصفهان از میهمانان خارجی/ وزیر بهداشت تایلند با پرونده الکترونیک سلامت آشنا شد

وزیر بهداشت تایلند به همراه هیئت اعزامی از مراکز جامع خدمات سلامت کلان شهر اصفهان بازدید کردند و با روند کار در این مراکز آشنا شدند.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از صدای سلامت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان صبح امروز، در حاشیه بازدید وزیر بهداشت تایلند از مرکز سلامت جامعه محکم کار اصفهان ضمن خوش آمد گویی به ایشان و هئیت همراه گفت: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با پتانسیل خوب بهداشتی، درمانی و آموزشی توانسته جایگاه مناسبی در کشور کسب کند.

طاهره چنگیز ادامه داد: استان اصفهان ظرفیت بسیار خوبی در زمینه های بهداشتی و درمانی دارد و ۴۸۴ پایگاه سلامت به همراه ۳۷ بیمارستان در این استان وجود دارد.

طاهره چنگیز تصریح کرد: هئیت تایلندی در این سفر با چگونگی مدیریت و ارائه خدمت در مراکز بهداشتی آشنا می شوند و امیدواریم در این سفر بتوانیم توانمندی های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را معرفی کنیم.

همچنین در این دیدار ساختار و نحوه ارائه خدمات در این مرکز برای این هئیت تایلندی تشریح شد و وزیر بهداشت تایلند در ادامه از مرکز جامع تکامل کودکان که در مهر ماه سال ۱۳۹۲ با هدف تشخیص زود رس و مداخله به موقع برای بهبود رشد فیزیکی کودکان راه اندازی شد، بازدید کرد.

آشنایی کامل دکتر پیاساکول با سامانه سراسری سیب و جزئیات پرونده الکترونیک سلامت از برنامه های جانبی هیئت اعزامی از تایلند بود.

مرکز جامع خدمات سلامت مرحوم محکم کار در سال ۱۳۹۲ در شمال شرقی کلان شهر اصفهان افتتاح شد و هم اکنون در بخش های مختلف پزشک عمومی، کار درمانی، تست بیلی، گفتار درمانی، مراقبت سلامت، مراقبت سلامت خانواده، واکسیناسیون، بهداشت محیط، مبارزه با بیماری ها، مشاوره شیردهی و دندانپزشکی در حال فعالیت است و جمعیتی بالغ بر ۲۱ هزار و ۶۷۱ نفر تحت پوشش بهداشتی سلامتی این مرکز قرار دارند.

دکتر پیاساکول همچنین در بازدید دیگری از نزدیک با روند ارائه خدمات در مرکز جامع خدمات سلامت نواب صفوی آشنا شد و آزمایشگاه تخصصی HIV این مرکز میزبان بعدی وزیر بهداشت تایلند بود.

مقام عالی وزارت بهداشت کشور تایلند امشب اصفهان را به مقصد تهران ترک می کند.

 انتهای پیام/ صدای سلامت/ پ