445218274_20
۱۴:۰۰ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۷

فرمانده انتظامی شهرستان سمیرم:

سه هزار تماس عملیاتی با سامانه ۱۱۰/ پلیس راهور شهرستان سمیرم اول شد

فرمانده انتظامی شهرستان سمیرم گفت: افزون بر سه هزار تماس عملیاتی با سامانه تلفنی ۱۱۰پلیس در ۱۱ ماه گذشته برقرار و انجام شده است.

به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ سهراب قرقانی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران و اهالی رسانه سمیرم اظهار کرد: : از مجموعه چهار هزار و 500 مورد تماس همشهریان با سامانه ۱۱۰ ، سه هزار تماس عملیاتی و بقیه به صورت مشاوره ای انجام شده است.
وی تصریح کرد: روز گذشته با پیگیری موارد مرتبط با چهار شنبه پایانی سال ، ۱۱ هزار نخ مواد محترقه در این شهرستان کشف و ضبط شد.
این مسئول با بیان اینکه معادل 600 میلیارد ریال کالای قاچاق در 11 ماهه اخیر در این شهرستان کشف و ضبط شده است افزود: بیشتر این موارد در ایستگاه شهید رییسیان در ورودی شمال شهر سمیرم کشف و تحویل قانون شده است.
به گفته این مسئول انتظامی، پرونده های زیر 100 میلیون ریال کالای قاچاق و مشکوک 18 درصد، دستگیری متهمان هفت درصد و توقیف خودروهای متخلف نیز 18درصد در این مدت رشد داشته است.
سرهنگ قرقانی افزود: اقدامات خوبی رد موضوع مواد مخدر در سطح شهرستان انجام شده است و همچنین در رابطه با مواد مخدر با افزایش پنج درصدی کشف مواد مخدر، 10درصدی دستگیری و انهدام باندها و 20درصدی توقیف ماشین حامل مواد مخد را داشته ایم.

رییس پلیس سمیرم، با بیان اینکه پلیس آگاهی نیز در همین مدت 110 درصد افزایش کشف و انهدام باندهای سرقت را در عملکرد خود داشته است، ادامه داد: کنترل و نظارت بر مجرمان سابقه دار و کشف پرونده های سرقت منجر به کاهش سرقت در این مدت شد.

800 جلسه آموزشی پلیس در سمیرم
به گفته فرمانده انتظامی سمیرم، 8۰۰ جلسه آموزش همگانی نیز با حضور کارشناسان مجرب ترافیکی و انتظامی در سطح شهرستان داشته ایم که به نوبه خود در کاهش جرائم و کشف کالای قاچاق تأثیر گذار بوده است.
وی همچنین با بیان اینکه پلیس راهور شهرستان سمیرم رتبه اول استان در حوزه آموزش همگانی فرهنگ ترافیک در استان اصفهان را کسب کرده است افزود: ۱۹۰ جلسه آموزشی در این بخش برگزار شد که منجر به کاهش 67درصدی تصادف های فوتی وکاهش 35درصدی سوانح جرحی شد.
فرمانده انتظامی سمیرم، در بخش دیگر سخنان خود، از شهروندان هم خواست تا منازل خود را به حفاظ و دوربین مجهز کنند هر چند امنیت شهرستان بسیار مطلوب است اما پیشگیری از وقوع جرم مهمترین مسئله است.
سرهنگ قرانی در ادامه به اجرای۲۰طرح محله محور در کاهش جرائم در شهرستان سمیرم برای پیشگیری از سرقت و مقابله با مواد مخدراشاره کرد و گفت: تلفن ۱۹۷ آماده دریافت هرگونه انتقاد، پیشنهاد، شکایت وتقدیر از نیروی انتظامی است.

انتهای پیام/ سمیرم خبر/ پ