IMG15255714
۰۷:۲۸ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۷

دبیر جامعه وعاظ اصفهان در جشن میلاد کوثر:

همسرداری یک هنر است/ زن می تواند در کنار حفظ پاکدامنی در میدان های سیاسی و اجتماعی فعال باشد

دبیر جامعه وعاظ اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر برخی از زنان همسرداری را فراموش کرده اند، گفت: همسرداری یک هنر است

به گزارش صاحب نیوز؛ جشن میلاد کوثر به مناسبت ولادت بزرگ بانوی جهان اسلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها با حضور مسئولان و اقشار مختلف بسیج خواهران در تالار ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.

در ابتدای این جشن، دبیر جامعه وعاظ اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر برخی از زنان همسرداری را فراموش کرده اند، گفت: همسرداری یک هنر است

حجت الاسلام ریاحی رعایت اصول و شئون را یکی از اضلاع مثلث موفقیت برشمرد و خاطر نشان کرد: برای وارد شدن به هر کاری باید اصول آن رعایت شود.

وی در تشریح رعایت اصول گفت: برای پزشک شدن نمی توانیم بگوییم از زبان انگلیسی خوشم نمی آید؛ مگر می شود انسان پزشک شود و زبان انگلیسی بلد نباشد.

* همسرداری و شوهر داری قاعده دارد

دبیر جامعه وعاظ اصفهان با اشاره به اینکه همسرداری و شوهر داری قاعده دارد، ابراز داشت: رعایت نکردن اصول و قاعده همسرداری و شوهر داری یکی از معضلات جامعه ماست.

حجت الاسلام ریاحی با بیان اینکه ندانستن اصول خانه داری و همسرداری ما را در رتبه چهارم طلاق در کشور نشانده است، اذعان داشت: دلیل نداشتن تمایل زن به مرد این است که مرد در خانه به خودش رسیدگی نمی کند و با لباس های پاره جلوی همسر ظاهر می شود و این موضوع در زنان هم صادق است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان برای رسیدن به اهداف پلیدشان، زنان مسلمان را نشانه گرفته اند، گفت: زنان صد سال پیش اصفهان روبنده می انداختند؛ اما در جامعه کنونی زنان با پیروی از الگوهای غربی مانتوهای کوتاه و چسبان می پوشند و از حجاب زن مسلمان یک روسری مانده است و می دانند که اگر همین روسری را هم از سر زنان بگیرند دیگر فرصتی برای تربیت فرزندانشان ندارند.

دبیر جامعه وعاظ اصفهان گفت: در حال حاضر زنان به جای اینکه شوهرداری کنند در فضای مجازی سیر می کنند و این یعنی سست شدن پایه های خانواده و فروریختن دیوار زندگی.

حجت الاسلام ریاحی با تشریح جایگاه والا و ارزشمند مادر بیان کرد: ممکن است پدر به دلیل جایگاه اجتماعی یکی از فرزندانش را بیشتر از بقیه دوست داشته باشد؛ اما برای مادر هیچ کدام از فرزندان چه دکتر و چه معتاد فرقی نمی کند.

وی گفت: خداوند می فرماید: من هدیه ای به زنان دادم به نام محبت مادری و این محبت را فقط کسی که مادر باشد و مادر شود متوجه می شود و البته امام صادق علیه السلام در راستای این روایت می فرمایند: این محبت را دیدید این محبت مادر به فرزند بود که ذره ای از محبت خدا به بندگانش نمی شود.

دبیر جامعه وعاظ اصفهان تصریح کرد: یک مادر می تواند با محبت و پیشرفتی که در محیط به وجود می آورد؛ هزاران شهید مانند کاظمی ها و خرازی ها و در نسل جدید شهدای مدافع حرم به وجود آورد.

حجت الاسلام ریاحی ادامه داد: همسر سردار شهید همدانی در خاطراتش می گوید: هشت سال همسرم به جنگ رفت و در این مدت، هر موقع که می خواست برود من ساکش را می بستم وهمه این شش سال من برایش انرژی و قوت بودم؛ چون به او ایراد نمی گرفتم که چرا هیچوقت نیستی؛ حالا که بازنشست شدی نرو.

وی ابراز داشت: یک زن با محبت، چنان می تواند زندگی را عاشقانه چنان بسازد که مرد نمی تواند.

دبیر جامعه وعاظ اصفهان گفت: خدا یک نگاه محبت آمیز به زن داده است؛ نه اینکه بخواهد برای او جایگاه درست کند.

حجت الاسلام ریاحی بیان کرد: یکی از زنان شهدای مدافع در پاسخ این سوال که سخت ترین لحظه زندگی شما لحظه شهادت همسرتان بود؛ گفت: اصلا. چون یک انسان به بزرگترین آرزوی خودش که شهادت است؛ رسیده است.

به گفته او، یکی از زنان شهدای مدافع حرم که جنازه همسرش نیامده بود و خیلی بی تابی می کرد نیروهای سپاه برآن شدند که او را یک سفر به حرم حضرت زینب سلام الله علیها ببرند و وقتی او را بردند و مظلومیت حضرت زینب سلام الله علیها را دید؛ گفت: بی بی جان اصلا من هدیه ای که دادم دیگر پس نمی گیرم و برگشت و دیگر هیچ وقت نگفت جنازه همسر مرا برگردانید و اینگونه زن می تواند نقش آفرین باشد.

دبیر جامعه وعاظ اصفهان تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب درباره زن گفته اند زن عنصری در حاشیه و بی نظیر است و این در حالی است که در تاریخ و در تعاریف غربی جنسیت زن مهم است نه انسانیتش؛ چراکه در سینمای غربی اگر هنرپیشه زنی سنش بالا برود او را اخراج می کنند و می گویند به این دلیل اخراج می شوی که از تیپ، قیافه و ریخت افتادی و سنت بالارفته است.

حجت الاسلام ریاحی گفت: زن مسلمان ایرانی در دین اسلام، این موضوع را ثابت کرده که نه شرقی نه غربی است و زن می تواند علاوه بر عفیف و پاکدامن بودن در میدان های سیاسی و اجتماعی فعال باشد.

در ادامه این جشن، فاطمه بابا سالاری مسئول بسیج جامعه زنان صاحب الزمان (عج) گفت: مقام معظم رهبری فرمودند: شیر زنان انقلاب و دفاع مقدس نشان دادند که الگوی سوم زن، نه شرقی نه غربی است و زن مسلمان ایرانی تاریخ جدیدی را در پیش چشم زنان جهان گشود و  ثابت کرد که می توان زن بود، عفیف، محجبه و شریف بود و در عین حال در متن و مرکز بود.

به بیان او، می توان سنگر خانواده را پاکیزه نگاه داشت و در عرصه اجتماعی و سیاسی فتوحات بزرگ را به ارمغان  آورد.

بابا سالاری تصریح کرد: در ایران زنانی وجود دارند که اوج احساس را با روح جهاد، شهادت و مقاومت درآمیختند و مردانه ترین میدان ها را با شجاعت، اخلاص و فداکاری فتح کردند.

مسئول بسیج جامعه زنان صاحب الزمان (عج)، خاطر نشان کرد: گفتمان سازی فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه زن و  خانواده یکی از برنامه های بسیج جامعه زنان است.

وی ادامه داد: برگزاری کنگره 7 هزار شهید در 16 اسفند 1391 به عنوان روز بسیج جامعه زنان کشور نامگذاری شد.

بابا سالاری خطاب به مسئولان و اقشار بسیج گفت: همه مسئولان  در راستای تحقق فرمایش مقام معظم رهبری در راستای الگوی نه شرقی نه غربی تلاش مجدانه کنند و در جهت معرفی زن ایرانی به جامعه هدف برنامه ریزی لازم را به عمل آورند.

* در حوزه زن و خانواده باید طلبکار غرب باشیم

مسئول بسیج جامعه زنان صاحب الزمان (عج)، خاطر نشان کرد:همانطور که  حضرت آقا فرمودند در حوزه زن و خانواده باید طلبکار غرب باشیم و مشکلات و آسیب هایی را که زنان در غرب دچار آن هستند به زنان مسلمان ایرانی نشان دهیم و اجازه ندهیم که افرادی با شعارهای روشن فکرانه پس مانده های اندیشه غربی را در کشور ما ترویج دهند و این وظیفه خطیری است که به دوش ما نهاده شده است و امیدوارم که اقشار بسیج با تعامل و هم افزایی بتوانند گام هایی در این زمینه بردارند.

در ادامه این جشن، گروه دانش آموزی«بی نشان ها» سرود اجرا کردند و مزروعی یکی از مداحان اصفهان در مدح حضرت زهرا سلام الله علیها و مقام والای مادر مولودی خوانی کرد.

در پایان مراسم چند سوال از مطالب سخنران مطرح و به برندگان جوایزی اهدا شد.

انتهای پیام/گ