صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » کتابخانه شخصی «تنهای دولت آبادی» تقدیم به کتابخانه عمومی شد

کتابخانه شخصی «تنهای دولت آبادی» تقدیم به کتابخانه عمومی شد

همزمان با سالروز تاسیس کتابخانه‌های عمومی، کتابخانه شخصی شاعر دولت‌آبادی، مرحوم مجید طغیانی متخلص به «تنهای دولت‌ابادی» به کتابخانه عمومی شهر دولت‌ آباد اهدا شد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۷ - شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ به نقل از چشم برخوار؛ تنهای دولت آبادی یکی از چهره های ادبی گمنام شهر دولت آباد بود، وی متولد ۱۳۴۹ بوده و از سال ۱۳۷۷ به طور حرفه ای و با عضویت در انجمن های ادبی اصفهان فعالیت ادبی خود را آغاز کرد و به دور از هرگونه خودنمایی و ادعایی در سرودن اشعار کلاسیک طبع آزمایی کرده و با موفقیت در این زمینه گنج عزلت را برگزید.

اما این شاعر دلسوخته؛ مجید طغیانی دولت آبادی متخلص به «تنها» به دلیل تواضع و فروتنی در گمنامی به سر برد که از این شاعر فعلا دست نوشته ها و شعرنوشته های گوناگون دفتر شعری که شامل رباعیات او در مضامین مختلف عشقی، عرفانی، مذهبی و در قالب سلیقه عمومی در خردادماه سال ۱۳۹۲ چاپ شده، به دست علاقه مندان رسیده است.

آقای «تنها» به حق شاعری تنها و خود ساخته است و رباعیات و دو بیتی ها و ترانه هایی که سروده متفاوت است و شور و حال شاعرانه و سوز و گداز عاشقانه را می توان از آثارش حس کرد. این شاعر معاصر که مانند همه شاعران دارای روحی لطیف و طبعی ظریف است در مقابل ناملایمات زندگی و ناسازگاری های روزگارش به خوبی مقاومت کرده و بار رنج و مشقت خود را بدوش احدی نگذاشته است.

این شاعر گرچه بیشتر به سرودن رباعی و دوبیتی علاقه نشان داده اما در آفرینش انواع اشعار کلاسیک طبع توانایی داشت.

مجید طغیانی در اردیبهشت سال ۱۳۹۳ پس از تحمل رنج بسیار حاصل از بیماری به دیدار حق شتافت.

 تنهای دولت آبادی قبل از مرگ خود وصیت کرده بود که همه کتابخانه شخصی اش را به کتابخانه عمومی شهر دولت اباد اهدا کنند که روز گذشته همزمان با ولادت حضرت زهرا (س) و سالروز تاسیس نهاد کتابخانه عمومی تمام کتابخانه شخصی این شاعر فقید به کتابخانه شهر دولت‌آباد اهدا شد.
علاقه مندان می توانند کتاب این شاعر را تحت عنوان «رباعیات تنهای دولت ابادی» از کتابفروشی های شهر دولت آباد تهیه کنند.
انتهای پیام / گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99