صفحه اصلی » اجتماعی » افزایش 87 درصدی کشفیات مواد مخدر در نیمه دوم امسال

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا خبر داد؛

افزایش 87 درصدی کشفیات مواد مخدر در نیمه دوم امسال

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا گفت: میزان کشفیات مواد مخدر در نیمه دوم سال جاری 87 درصد افزایش داشته است، این در حالی است که این میزان در کل سال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته هفت درصد بوده است.

تاریخ انتشار: ۱۶:۰۴ - شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ محمدحسین باباکلانی عصر امروز در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهرضا، عنوان کرد: میزان کشفیات مواد مخدر در شهرستان در کل سال هفت درصد و در نیمه دوم سال 87 درصد افزایش داشته است.

وی، بیان کرد: بخش بسیار مهمی از کشفیات مواد مخدر شهرستان در گلوگاه شهید امامی بوده است که از ورود این مواد به همه استان و کشور جلوگیری می کند.

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا، از افزایش 13 درصدی دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر در نیمه دوم سال 96 خبر داد و افزود: این میزان در مقایسه با مدت مسابه شش درصد کاهش داشته است و علت ان هم این بوده که پلیس به سراغ خرده فروشان رفته تا محلات مختلف را از این افراد پاکسازی کند.

مهمترین هدف پلیس جلوگیری از عرضه مواد مخدر در جامعه است

باباکلانی، تصریح کرد: مهمترین هدف پلیس جلوگیری از عرضه مواد مخدر در جامعه است زیرا آسیب اعتیاد همه بخشهای جامعه اعم از اقتصاد و فرهنگ و سایر بخشها را تحت الشعاع قرار می دهد بنابراین همه باید تلاش کنیم تا جامعه ای سالم و عاری از آسیب ها به ویژه اعتیاد داشته باشیم.

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا، نیز در این جلسه از اجرای طرح ذوالفقار 12 در ایام نوروز خبر داد و تصریح کرد: این طرح همه ساله در دستور کار پلیس قرار می گیرد تا شهروندان در ایام نوروز در امنیت بیشتری باشند.

احمد مقامی، بیان کرد: یکی از مهمترین اهداف نهایی از اجرای این طرح، تشویق معتادان دستگیر شده به ترک است ، البته مقابله با معضل اعتیاد نیازمند همکاری همه افراد و نهادها و فرهنگسازی و آموزش در این زمینه است.

وی، بیان کرد: اعتیاد یکی از معضلات جهانی است که همه کشورهای جهان با آن دست به گریبان هستند، پلیس در ایران شهدای زیادی را تقدیم راه مبارزه با مواد مخدر می کند.

امسال حدود سه تن انواع مواد مخدر در شهرستان کشف شد

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا، گفت: امسال حدود سه تن انواع مواد مخدر در شهرستان کشف شد که بخش زیادی از آن به در ایستگاه شهید امامی شهرستان بوده است.

مقامی، از اجرای 116 طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در این شهرستان خبر داد و افزود: باید اقداماتی که انجام می شود ، منجر به ترک اعتیاد معتادان و بهبودی آنان شود.

استقرار 11 کمپ بین راهی در شهرضا

بخشدار شهرضا، نیز در این جلسه بیان کرد: شهرستان شهرضا یکی از شهرستان های پیشگام در عرصه مبارزه با مواد مخدر است که تاکنون خدمات زیادی در این زمینه انجام داده است.

محسن یونسی، اضافه کرد: معضل اعتیاد یکی از آسیب های جهانی است که همه بخشهای هرکشور را تحت تأثیر قرار می دهد بنابراین مسئولان کشور ما نیز با جدیت تلاش کرده اند تا آسیبهای ناشی از این معضل را به حداقل برسانند.

وی، گفت: در ایام پایانی سال فرصت مناسبی است تا فرهنگ اصیل مردم شهرستان شهرضا به دیگران معرفی شود بنابراین لازم است در این زمینه همکاری همه نهادهای اجرایی و مردم ایجاد شود.

بخشدار شهرضا، تأکید کرد: باید از موقعیت بین راهی شهرستان شهرضا که زمینه جذب صدها نفر از مسافران است، استفاده کنیم به همین دلیل ضرورت دارد آموزش به اصناف و شهروندانی که به تناسب شغل، بیشتر در تماس با مسافران هستند ارایه شود.

یونسی، در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: مردم شهرضا در طول دوران انقلاب اسلامی بارها وفاداری خود را به آرمان های امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب ثابت کرده اند، در این شهرستان روستایی با 110 شهید وجود دارد که گواه روحیات انقلاب آنان است.

وی، اضافه کرد: باتوجه به اینکه هرساله مسافران زیادی به شهرضا می‌آیند و یا از آن عبور می کنند ستاد خدمات سفر تسهیلاتی برای میزبانی شایسته از مسافران انجام می دهد که یکی از آنها استقرار 11 ایستگاه بین جاده‌ای در مناطق مختلف است.

بخشدار شهرضا تصریح کرد: یکی از مهمترین اهداف ستاد خدمات سفر و مسئولان بخشهای مختلف ، کاهش حداکثری تصادفات رانندگی و همچنین تلفات جانی و مالی ناشی از آن است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهرضا، نیز در این جلسه بیان کرد: یکی از طرح هایی که در ایام نوروز هرسال توسط پلیس اجرا می شود ، طرح «آرامش بهاری» است که امسال تحت عنوان ذوالفقار 12 اجرا خواهد شد.

محمدرضا انصاریپور، ادامه داد: این طرح از 20 اسفندماه 96 تا 20 فروردین ماه 97 اجرا می شود و ویژه جمع آوری معتادان و خرده فروشان مواد مخدر است.

وی، تأکید کرد: افراد جمع آوری شده در این طرح همانند سالیان قبل در دو کمپ شهرستان نگهداری می شوند و بر اساس مصوبه استانداری ، 50 درصد از هزینه آنان توسط بهزیستی و 50 درصد توسط شهرداری تأمین خواهد شد.

انتهای پیام/ شهرضانیوز/گ.پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد