کانون-های-مساجد-248x158
۱۶:۲۷ - شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۹

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دهاقان خبر داد؛

فعالیت ۳۲ کانون فرهنگی و هنری در شهرستان دهاقان/ کانون علقمه دهاقان رتبه برتر کانون های فرهنگی و هنری استان را کسب کرد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دهاقان گفت: شهرستان دهاقان با دارا بودن ۳۲ کانون فرهنگی و هنری و برگزاری بیش از یک هزارو ۵۰۰ برنامه فرهنگی هنری و مذهبی و آموزشی در طول سال نقش مهمی در پر کردن اوقات فراغت فرزندان این شهرستان دارد.

به گزارش صاحب نیوز؛ سعید طبیبیان در گفتگو با خبرنگار دهاقان بیدار، با اشاره به اینکه بیست و پنجمین سالگرد تأسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد امسال مقارن با میلاد با سعادت ریحانه رسول خدا حضرت فاطمه زهرا (س) شده است افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد حاصل ربع قرن تلاش خالصانه فرهنگی، مذهبی و اجتماعی فعالان فرهنگی شهرستان دهاقان در مساجد است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دهاقان خاطرنشان کرد: اصلی ترین هدفی که کانون های فرهنگی هنری مساجد بعد از پیروزی انقلاب به عهده دارند مبارزه با تهاجم فرهنگی، تربیت حافظان قرآن و پرورش جوانان و نوجوانان متدین با بنیه علمی و هنری غنی است.

وی با اشاره به تربیت دینی در جامعه تصریح کرد: سه رکن اساسی مسجد، مدرسه و منزل به کمک همدیگر می توانند نقش ارزشمندی به منظور تربیت دینی فرزندان داشته باشند.

طبیبیان افزود: هم اکنون شهرستان دهاقان با دارا بودن ۳۲ کانون فرهنگی و هنری و برگزاری بیش از یکهزارو ۵۰۰ برنامه فرهنگی هنری و مذهبی و آموزشی در طول سال نقش مهمی در پر کردن اوقات فراغت فرزندان این شهرستان دارد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دهاقان اظهار کرد: کسب رتبه های برتر قرآنی و پژوهشی، کسب رتبه برتر کانون علقمه بین یک هزار و ۸۰۰ کانون استان بخشی از افتخارات کانون های منطقه دهاقان است که جا دارد از همه فعالان این حوزه، کلیه مسولان شهرستان و مردم فهیم، شریف و فرهنگ دوست شهرستان به خاطر کمک ها و حمایت های مادی و معنوی در شکل گیری و ادامه فعالیت کانون ها تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/ گ.ف