636539422561408567
۰۹:۱۵ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۰

تحولات غرب آسیا؛

روزهای خونین برای ارتش ترکیه و تروریست ها در خاک سوریه

بیش از ۳۰۰ تن از نظامیان ترکیه و عناصر تروریستی موسوم به سپرفرات در چهار روز گذشته، در محورغربی عفرین به هلاکت رسیدند.

به گزارش صاحب نیوز؛ سایت خبری «المراسلون» سوریه اعلام کرد: نیروهای مردمی سوریه و شبه نظامیان کُرد حاضر در محور غربی منطقه «عفرین» واقع در شمال غرب استان حلب توانستند در چهار روز گذشته، بیش از 300 تن از نظامیان ارتش ترکیه و تروریست های موسوم به «سپرفرات» را به هلاکت برسانند.

بر اساس اعلام «المراسلون»، نیروهای مردمی سوریه و شبه نظامیان کُرد با هدف جلوگیری از نفوذ ارتش ترکیه و تروریست ها، چند حمله غافلگیرکننده علیه دشمن در روستاهای شرقی منطقه«جندیرس» انجام دادند.

از محور منطقه «شران» واقع در شمال عفرین خبر می رسد، نیروهای مردمی سوریه و شبه نظامیان کُرد توانستند با عملیات گسترده خود، روستای«مریمین» را از نظامیان ترکیه و شورشیان بازپس بگیرند.

ارتش ترکیه و تروریست های سپر فرات در چند روز گذشته توانستند با اشغال چند منطقه در محور منطقه شران، خود را به 5 کیلومتری شهر راهبردی «عفرین» برسانند.

شهر راهبردی عفرین بزرگترین شهر شمال غرب استان حلب محسوب می شود و مناطق مرزی کشور ترکیه را به شهر حلب متصل می کند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، بیش از 1هزار و 500 تن از شبه نظامیان کُرد، ارتش ترکیه و تروریست ها در 50 روز گذشته در درگیری با یکدیگر کشته شده اند.

حمله جنگنده ها و توپخانه ارتش ترکیه به مناطق مسکونی شهر عفرین و روستاهای اطراف همچنان به شدت ادامه دارد.

دریافت فیلم:

رسانه های محلی کُرد اعلام کردند: بیش از 800 تن از ساکنان شهر عفرین و مناطق اطراف در 50 روز گذشته در اثر حمله هوایی ارتش ترکیه کشته و زخمی شده اند.

ارتش ترکیه و تروریست های سپر فرات با پشتیبانی هوایی از اواخر بهمن ماه امسال عملیات گسترده ای را در منطقه عفرین به بهانه مبارزه با شبه نظامیان کُرد آغاز کردند و تا کنون بیش از45 درصد از مناطق را تحت اشغال خود درآورده اند.

انتهای پیام/ المراسلون/ ت.ج