نماینده مبارکه
۰۹:۳۲ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۰

نماینده مبارکه ضمن حمایت از طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان»؛

مقابله با فساد مسئولان اعتماد مردم به‌ نظام و انقلاب را تثبیت می کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه مقابله با فساد بویژه فساد مسئولان، اعتماد مردم به‌ نظام و انقلاب را چند برابر می‌کند، گفت: محکم ایستاده‌ایم و از این طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان» دفاع می‌کنیم.

به گزارش صاحب نیوز؛ زهرا سعیدی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار این پایگاه خبری، با بیان اینکه اگر طرح «اعاده اموال نامشروع» به نتیجه نهایی برسد و مقابله با فساد قاطعانه انجام شود، اعتماد مردم به‌نظام و انقلاب چند برابر می‌شود، اظهار کرد: البته رسانه‌ها و مردم نیز باید از این طرح حمایت کنند.

نماینده مبارکه با اشاره به اینکه برخی از مسئولان به استناد موقعیت شغلی اموالی را به دست آورده‌اند، گفت: باید کمیته‌ای هفت‌نفره تشکیل شود که اموال مسئولان را بررسی کنند و اگر سند شفافیت برای اینکه این اموال از کجا تأمین‌شده باشد، باید به بیت‌المال برگردانده شود.

وی افزود: موضوع مهمی که در این رابطه وجود دارد این است که مردم انتظار دارند بدانند مسئولانشان ازنظر اقتصادی کجا بودند و به کجا رسیدند.

نماینده مبارکه بابیان اینکه همه مسئولان در ایران به صورت مستقیم و غیرمستقیم بارأی مردم انتخاب می‌شوند و این حق مردم است که بدانند مسئولان کجا بودند و به کجا رسیدند، خاطرنشان کرد: هر کسی چه نماینده مجلس و چه نماینده دولت باشد، قدرت را مردم به او داده‌اند و بارأی مردم انتخاب می‌شود و کسی را که مردم انتخاب می‌کنند و قدرتی را به کسی می‌دهند، مسلماً باید این مسئول بداند و اعلام کند که از کجا بود و به کجا رسید.

وی با تأکید بر اینکه موارد و اموال نامشروع اعاده شده به بیت‌المال باید صرف حل بحران‌های کشور که در حال تبدیل به ابر بحران است، شود، بیان کرد: معضل و مشکل کنونی ما موضوع اشتغال دهه شصتی‌ها و دهه هفتادی‌هاست که متأسفانه این تبدیل به یک معضل شده است و همه مسئولان و به‌ویژه مسئولان اجرایی باید گزارش دهند که اگر قدمی برداشتند، آن قدم برای اشتغال چه بوده است.

سعیدی بابیان اینکه متأسفانه برخی‌ها در توزیع منابع، منافع خودشان را در نظر گرفتند، افزود: مسئولان از رأی مردم به این پست‌ها می‌رسند و این شایسته نیست که در این پست‌ها به مردم خیانت شود و مسئولان قرار نیست به استناد موقعیت شغلی‌شان فراتر از مردم باشند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر اینکه همه منابع باید به‌طور یکسان و عادلانه در کشور تقسیم شود و ما محکم ایستاده‌ایم و از این طرح دفاع می‌کنیم، گفت: کسی انتظار معجزه از مسئولی ندارد، اما مسلماً انتظار پیشرفت وجود دارد که به نظر من باید طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان به بیت‌المال هرچه سریع‌تر و باقوت و قدرت تمام این طرح پیاده و اجرا شود.

انتهای پیام/ مبارکه‌نا/ گ.ف