صفحه اصلی » اجتماعی » افزایش 20 درصدی مأموریت های اورژانس در شهرضا

رییس اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان شهرضا خبر داد:

افزایش 20 درصدی مأموریت های اورژانس در شهرضا

رییس اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان شهرضا گفت: شمار مأموریت های اورژانس در شهرستان 20 درصد افزایش یافته و این در حالی است که شمار حوادث ویژه، کاهش چشمگیری داشته است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۲ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ حبیب صادقی عصر دیروز، در جلسه کمیته عالی جامعه ایمن شهرستان شهرضا، عنوان کرد: مأموریتهای اورژانس در شهرضا 20 درصد افزایش داشته است اما این در حالی است که در این مدت شمار حوادث ویژه ترافیکی در شهرستان کاهش چشمگیری داشته است.

وی، بیان کرد: در سه سال گذشته شهرضا همواره در رده های نخست استانی از نظر شمار حوادث ویژه ترافیکی بود اما امسال شمار اینگونه حوادث به کمتر از 15 مورد کاهش یافته است.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان شهرضا، تأکید کرد: در شرایط فعلی لازم است به سمت تغییر الگو و سبک زندگی برویم چون شمار بیماری های قلبی و عروقی و سکته ها در حال افزایش است.

صادقی، در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: در سال جاری، 12 مورد حادثه در پارک آبی داشتیم که البته منجر به مرگ یا قطع عضو نشد ولی مصدومان این حوادث دچار پارگی شدید صورت و اعضا شده بودند.

وی، ادامه داد: در یکی از استخرهای شهرستان نیز سه مورد حادثه داشتیم که آنها نیز منجر به مصدومیت یا فوت نشد.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان شهرضا، با اشاره به استفاده غیراستاندارد از بالابرها در اماکن صنفی، عنوان کرد: تنها در یکی از مناطق شهرستان شش مورد حادثه ناشی از استفاده غیراصولی از بالابرها داشتیم که در یک مورد منجر به معلولیت از ناحیه نخاع و کمر شد.

معاون عملیات آتشنشانی شهرستان شهرضا، نیز در این جلسه بیان کرد: در مورد بالابرها باید آموزشهای لازم به استفاده کنندگان از آنها داده شود تا شاهد کاهش اینگونه حوادث باشیم.

ابراهیم علی اکبری، ادامه داد: یکی از حوادث مهم در ایام پایانی سال چهارشنبه سوری است که تدابیر لازم برای مقابله با حوادث احتمالی در مورد آن اتخاذ شده است.

وی، بیان کرد: در مراسم چهارشنبه سوری افرادی هستند که اقدام به آتش زدن لاستیک می کنند که این اقدام علاوه بر آلودگی زیست محیطی باعث بروز مخاطرات زیادی نیز می شود.

معاون عملیات آتشنشانی شهرستان شهرضا، تأکید کرد: لازم است شهرداری نسبت به جمع آوری لاستیک ها از معابر اقدام کند تا لوازم ایجاد اینگونه اقدامات کمتر در دسترس باشد.

علی اکبری، در بخ شدیگری از سخنان خود، اظهار کرد: در شهرک رازی شهرضا به علت عبور خط لوله گاز مسیر عبور ماشین های آتشنشانی و اورژانس مسدود شده است  که باید تدابیری برای بازگشایی این مسیر برای اینگونه خودروها اتخاذ شود.

ضرورت الزام اصناف به رعایت استانداردهای بالابرها

نایب رییس اتاق اصناف شهرستان شهرضا، نیز در این جلسه بیان کرد: یکی از مهمترین مواردی که باید به صاحبان واحدهای صنفی مختلف تکلیف شود، تغییر بالابرها از حالت نفر رو به باربر بوده است.

ابراهیم سبزواری، اضافه کرد: به رستوران های شهرستان سرکشی کرده و از مالکان خواستیم تا از بالابرها برای حمل بار استفاده نکنند البته این مسئله باید به سایر واحدهای صنفی نیز اعلام شود.

وی، تأکید کرد: لازم است قوانینی وضع شود که به موجب آن قبل از نصب بالابرها از شهردای و آتشنشانی استعلام شود.

استاندادرهای خط انتقال گاز در شهرک رازی شهرضا رعایت شده است

رییس شرکت شهرکهای صنعتی جنوب استان اصفهان، نیز در این جلسه بیان کرد: یک خط لوله هزار پوندی از وسط شهرک رازی شهرضا می گذرد که متعلق به منطقه دو عملیات گاز است.

محسن شفیعی، ادامه داد: برای این خط لوله دو حریم 100 متری در نظر گرفته شده است که رعایت شده است، دو شرکت مستقر در حاشیه این خط لوله نیز در حاشیه 100 متر فضای سبز ایجاد کرده اند و به بنابراین در حال حاضر همه استانداردهای لازم برای عبور این خط لوله رعایت شده است.

وی، بیان کرد: این خط لوله در کلاس C ایجاد شده است و امکان ارتقاء آن نیز وجود دارد.

بخشدار شهرضا، نیز در این جلسه عنوان کرد: افتتاح اورژانس 115 منطقه هونجان یکی از اقدامات قابل توجه در این منطقه بود که زمینه کاهش خسارات جانی ناشی از حوادث مختلف را فراهم می آورد.

محسن یونسی، گفت: موقعیت بین راهی شهرستان شهرضا، وضعیتی را ایجاد کرده است که همه ساله شمار فراوانی از میهمانان و مسافران نوروزی به این شهرستان می‌آیند یا از آن عبور می کنند به همین دلیل ضرورت دارد زیرساختهای لازم برای ارایه خدمات درمانی فراهم شود.

وی، بیان کرد: برای جلوگیری و یا مهار حوادث احتمالی ناشی از چهارشنبه سوری پیشبینی های لازم امنیتی و درمانی و بهداشتی انجام شده است اما لازم است والدین با آموزش فرزندان خود، مانع از حضور آنان در محلهایی شوند که احتمال بروز خطر در آنجا وجود دارد.

انتهای پیام/شهرضانیوز/پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد