صفحه اصلی » مذهبی » مساجد ظرفیت‌های ناشناخته فراوانی دارند/ اعتبارات «کانون های مساجد» کامل واریز نشده است

رییس دبیرخانه کانون‌های فرهنگی مساجد استان اصفهان:

مساجد ظرفیت‌های ناشناخته فراوانی دارند/ اعتبارات «کانون های مساجد» کامل واریز نشده است

رییس دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان، گفت: مساجد ظرفیت‌های فراوانی دارند که هنوز شناخته شده نیست بنابراین لازم است این ظرفیت ها بیش از پیش معرفی شوند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۸ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام رمضان معتمدی، شامگاه یکشنبه در مراسم شب شعر فاطمی که به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد تأسیس کانونهای فرهنگی هنری مساجد، در تالار سرو مجموعه فرهنگی شهید مدرس شهرضا برگزار شد، عنوان کرد: فعالان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد بدون هیچگونه چشمداشتی فعالیت می‌ کنند.

وی، ادامه داد: متأسفانه امسال به دلیل آنکه بودجه کانون های فرهنگی هنری مساجد از مرکز به طور کامل واریز نشد در استانها هم این مبالغ بسیار اندک بود، اما امیدواریم در روزهای منتهی به پایان سال کسری این مبالغ جبران شود.

رییس دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان، تأکید کرد: مساجد هنوز ظرفیت‌های فراوانی دارند که هنوز شناخته شده نیست بنابراین لازم است به همین دلیل لازم است تدابیری اتخاذ شود که از این ظرفیت استفاده شود.

گسترش فعالیتهای اجتماعی کانونهای فرهنگی هنری مساجد

حجت الاسلام معتمدی، بیان کرد: یکی از تدابیر رهبر مظعم انقلاب درباره کانونهای فرهنگی هنری مساجد تشکیل هیئت های اندیشه‌ورز است که ساز و کار ان آماده شده و به صورت یک اتاق فکر در این اماکن ایجاد خواهد شد.

رییس دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان، عنوان کرد: اعضای هیئت های اندیشه ورز شناسنامه محلات مختلف را تدوین و با شناسایی افرادی که توانمندی های مختلفی دارند، برای انجام کارهای مختلف برنامه ریزی می کنند.

حجت الاسلام معتمدی، در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: یکی از دستاوردهای کانونهای فرهنگی هنری پس از 25 سال فعالیت در مساجد مختلف تشکیل گروه های مختلف هنری از جمله گروه سرود و گروه تئاتر است.

وی، بیان کرد: هرکسی در مساجد هر فعالیتی انجام دهد اجر خود را خداوند می گیرد و اگر کارکردهای کانونهای فرهنگی هنری را سایر بخشها نیز فعال کنیم مسلما اجر خادمان این مراکز نیز بیشتر می شود.

بیشتر کانونهای فرهنگی هنری شهرضا دارای کتابخانه هستند

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا، نیز در این مراسم بیان کرد: فعالیت کانونهای فرهنگی هنری مساجد در شهرستان باوجود کمبود اعتبارات همچنان به خوبی ادامه دارد.

محمد علی جعفری، ادامه داد: یکی از افتخارات شهرستان شهرضا آن است که اکثر کانونهای فرهنگی هنری مساجد آن دارای کتابخانه هستند و امسال هم پنج کانون فرهنگی هنری مساجد شهرستان تجهیز شدند.

وی، بیان کرد: کتابخانه 16 کانون فرهنگی هنری شهرستان به ثبت رسیده است و لازم است سایر کانونها نیز برای ثبت کتابخانه های خود تلاش کنند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا، عنوان کرد: 11 کانون فرهنگی هنری در مساجد حاشیه ای وجود دارد که هر یک از آنها پایگاه فرهنگی مهمی در منطقه خود محسوب می شوند.

جعفری، اظهار کرد: در شهرستان شهرضا هشت کانون فرهنگی هنری روستایی وجود دارد که برخی از آنها فعالیت هایی بسیار بهتر از کانونهای شهری دارند.

وی، بیان کرد: در تلاش هستیم تا کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان را به صورت تخصصی به ثبت برسانیم البته کانونهایی با این کارکرد در شهرستان وجود دارد اما هنوز با عنوان کانون تخصصی ثبت نشده اند.

وجود 32 کانون فرهنگی هنری در مساجد دهاقان

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا، در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: در شهرستان دهاقان نیز 32 کانون فرهنگی هنری مساجد وجود دارد که دو واحد از این کانونها امسال ایجاد شده است.

جعفری، بیان کرد: از مجموع کانونهای فرهنگی هنری شهرستان دهاقان 12 کانون در شهر دهاقان، شش کانون در شهر گلشن و 14 کانون نیز در روستاها مستقر هستند.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: طرح عیدانه کتاب امسال از 22 اسفندماه تا 22 فروردین ماه 97 در سه کتابخانه شهرستان اجرا می شود که علاقه مندان به کتاب می توانند از این مراکز کتابهایی با 20 درصد تخفیف دریافت کنند.

انتهای پیام/ شهرضانیوز

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد