صفحه اصلی » بین الملل » حمله تروریست ها به شهرک های شیعه نشین «الفوعه و کفریا» وارد هشتمین روز خود شد+ تصاویر

تحولات سوریه؛

حمله تروریست ها به شهرک های شیعه نشین «الفوعه و کفریا» وارد هشتمین روز خود شد+ تصاویر

شماری از ساکنان شهرک های «الفوعه و کفریا» در اثر حمله خمپاره ای تروریست ها در هشت روز گذشته، شهید و زخمی شدند.

تاریخ انتشار: ۰۸:۰۰ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ گروه های تروریستی «هیات تحریر الشام و تحریر السوریه» حاضر در اطراف «الفوعه و کفریا» در هشت روز گذشته بیش از 165 خمپاره به طرف دو شهرک شلیک کرده اند.

شبکه خبری «المیادین» لبنان اعلام کرد: تروریست ها با شلیک ده ها خمپاره در هشت روز گذشته، شماری از ساکنان شهرک های الفوعه و کفریا را شهید و زخمی کردند.

ترورریست های تکفیری حمله خمپاره ای خود را از مناطق «بنش، معره مصرین، مزارع صواغیه و مزارع بروما» به سمت دو شهرک انجام می دهند.

بر اساس اعلام شبکه«المیادین»، تروریست ها در تازه ترین جنایت خود، روز گذشته چند خمپاره به سمت مدارس ابتدایی دو شهرک پرتاب کردند تا بتوانند آمار تلفات کودکان را افزایش دهند.

همزمان دولت سوریه به منظور کمک به دو شهرک محاصره شده، چند بسته کمک مواد غذایی و بهداشتی را از طریق هواپیما به آسمان الفوعه و کفریا پرتاب کردند.

اهالی شهرک های محاصره شده الفوعه و کفریا اعلام کردند در ماه های گذشته فشار تروریست ها چندین برابر شده و تعدادی زیادی از کودکان به دلیل نبود تجهیزات درمانی، دارو  در یک قدمی مرگ قرار دارند.

استان ادلب در سال ۹۴ به اشغال عناصر تروریستی درآمد و شهروندان شهرک های الفوعه و کفریا در محاصره قرار گرفتند؛ در سه سال گذشته به جزء معدود توافق هایی که به صورت ناقص اجرایی شد هیچ کمکی دیگر از مسیرهای زمینی به اهالی شهرک های محاصره شده نرسید و جبهه مقاومت از طریق هوا برای مردم کمک ارسال می کند.

انتهای پیام/ المیادین/ ت.ج

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد