صفحه اصلی » فرهنگ و هنر » توافق برای ساخت سینما اندیشه در اصفهان/ سینما ساحل اولین سینمای دارای سیستم صدای دالبی اتمس در کشور

رییس سازمان سینمایی سوره مهر مطرح کرد؛

توافق برای ساخت سینما اندیشه در اصفهان/ سینما ساحل اولین سینمای دارای سیستم صدای دالبی اتمس در کشور

قائم مقام حوزه هنری با بیان اینکه در حال توافقات نهایی برای ساخت سینما اندیشه هستیم، گفت: جای امیدواری است که درگیری که در سینما ایران داشته ایم در این سینما نخواهیم داشت.

تاریخ انتشار: ۱۶:۵۸ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ کش و قوس های سینمایی در اصفهان رئیس سازمان سینمایی سوره مهر را به اصفهان رهسپار کرد.

رییس سازمان سینمایی سوره مهر با بیان اینکه طبق تقسیم بندی فضاهای فرهنگی، اداره فضاهای فرهنگی و سینمایی به حوزه سینمایی واگذار شده است، گفت: حوزه هنری این مسئولیت را بر عهده گرفته است.

محمد حمزه زاده افزود: وظیفه ما ایجاد سینما بوده و ارگان ها و بنیادهای دیگر نیز باید وظایف محول شده به خود را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه هر سینمایی که به دست حوزه هنری بازسازی شود به یک سینما مدرن، امروزی و آباد برای شهر تبدیل می شود، اظهار کرد: همکاری مداوم نهادها باعث می شود سینماهای بیشتری در شهر داشته باشیم.

حمزه زاده در ادامه با اشاره به بازسازی سینما ساحل گفت: سینما ساحل به دو برابر ظرفیت خود در مجموع به 9 سالن می رسد و می توان از آن به عنوان یک مرکز فرهنگی و پاتوقی برای عرضه محصولات فرهنگی یاد کرد.

توافق برای ساخت سینما اندیشه

قائم مقام حوزه هنری در بخشی دیگر از سخنانش با بیان اینکه در حال توافقات نهایی برای ساخت سینما اندیشه هستیم، اظهار کرد: جای امیدواری است که درگیری که در سینما ایران داشته ایم در این سینما نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: بسیاری از سینماهایی که حوزه هنری بازسازی کرد یک زمین بود و گاها مالک زمین هم قصد تغییر کاربری داشت و چه زمین یا ساختمان به حوزه هنری تحویل داده شود که حاصل آن همین سینماهایی می شود که اکنون در اصفهان است مانند سینما ساحل که در خرداد شیرینی افتتاح آن را می چشیم.

مدیر عامل بهمن سبز در ادامه اظهار کرد: سالن تک دیگر کاربری لازم را ندارد و سالن بزرگ نیز باید فیلمی باشد که پتانسیل های لازم را داشته باشد تا مخاطب خود را جذب کند.

وی با اشاره به اینکه فضای سینما ساحل را یک فضای متفاوت در نظر گرفتیم، افزود: برای آن فضا مکانی ویژه کودک، فضای اجتماعی و خارج از خانه تدارک دیده شده است، حتی شاید بتوان برای بانوان یک سالن در نظر گرفت.

محمود کاظمی ادامه داد: سینما ساحل اولین سینمایی است که سیستم صدای دالبی اتمسفر را در آن قرار دادیم و برای این سیستم حدود دو میلیارد و نیم هزینه تجهیزات کردیم و خراب کردن کاری ندارد آباد کردن و آباد نگه داشتن مهم است.

به گفته وی، اینکه ۹ سالن در این سینما باشد و فیلم های اکران شده مخاطب نداشته باشد و هیچ رشد مثبتی نداشته است پس حوزه هنری برای فیلم های خود یک تعریف می کند که محیطی امن برای خانواده ها ایجاد کند.

در ادامه مدیر امورسینمای استان اصفهان اظهار کرد: پردیس سینما ساحل در ابتدا قرار بود هفت سالن را در خود جا دهد و با توجه به ظرفیت های این مجموعه هم اکنون دارای ۹ سالن است و ظرفیت آن ۱۲۰۰ نفر خواهد شد، یعنی دوبرابر قبل از بازسازی و بعضی از اتفاق هایی که در این پردیس شاهد آن هستیم برای اولین بار در کشور رخ داده است. تمام تلاش ما این است که تا هفته اصفهان این پردیس افتتاح شود.

مصطفی حسینی با بیان اینکه سینما اندیشه در اولویت ساخت قبل از سینما همایون خواهد بود، گفت: سینما اندیشه مانند سینما ایران طرح آماده دارد، اگر موضوعی چون سینما ایران پیش نیاید در اولویت بعدی ما است. مباحث حقوقی سینما ایران در حال پیگیری است، اما در حال حاضر سینمایی وجود ندارد.

انتهای پیام/گ

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد