صفحه اصلی » بین الملل » آزادسازی بیش از 60 درصد از غوطه شرقی دمشق توسط ارتش سوریه+ تصاویر و نقشه

تحولات منطقه؛

آزادسازی بیش از 60 درصد از غوطه شرقی دمشق توسط ارتش سوریه+ تصاویر و نقشه

نیروهای ارتش سوریه در ادامه عملیات خود در غوطه شرقی دمشق موفق شدند، چند منطقه را به طور کامل از وجود تروریست ها پاکسازی کنند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۱۹ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ نیروهای گارد ریاست جمهوری، دفاع ملی و ارتش سوریه در ادامه عملیات خود در غوطه شرقی دمشق توانستند با حمله گسترده خود علیه مواضع تروریست ها، چند منطقه و مزرعه راهبردی در محور جنوبی «دوما» و شرق شهرک «حرستا» را آزاد کنند.

سایت خبری «المیدان» سوریه اعلام کرد: نیروهای سوریه با پشتیبانی جنگنده های روسی توانستند در محور شرقی شهرک حرستا، مناطق«اراضی الخمس، اراضی السطره، حی الثعله، العدروانی و …» را آزاد کنند.

ده ها تن از عناصر تروریستی گروه های«جیش الاسلام، فیلق الرحمن و جبهه النٌصره» در جریان آزادسازی مناطق ذکر شده کشته و زخمی شدند.

بر اساس اعلام سایت خبری«المیدان»، با پاکسازی صورت گرفته، مسیر کمک رسانی تروریست ها از شهرک دوما به حرستا و شهرک های جنوبی به طور کامل قطع شده است.

از مناطق جنوبی غوطه شرقی خبر می رسد، تظاهرات ساکنان شهرک های«الحموریه، کفربطنا و …» علیه تروریست ها گسترش پیدا کرده است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، تظاهرکنندگان با سردادن شعارهای ضد گروه های تروریستی از آن ها خواستند هر چه زودتر شهرک ها را ترک کنند.

هم زمان با پیشروی گسترده نیروهای سوریه، اختلاف در بین گروه های تروریستی افزایش پیدا کرده است.

چند گروه از تروریست ها معتقد هستند که سلاح های خود را تحویل دولت سوریه دهند و از طریق مذاکرات به استان «ادلب» منتقل شوند.

بعضی از گروه های تروریستی نیز اعلام کرده اند که تا آخرین نفس با ارتش سوریه خواهند جنگید و غوطه شرقی را ترک نخواهند کرد.

ارتش سوریه در دو هفته گذشته موفق شده است، بیش از 60 درصد از تمام مناطق غوطه شرقی دمشق را پاکسازی کند.

بخش هایی از مرکز و شمال غوطه همچنان تحت اشغال گروه های تروریستی«جیش الاسلام، جبهه النٌصره، احرارالشام، فیلق الرحمن و …» است.

انتهای پیام/ المراسلون/ ت.ج

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد