40244
۱۵:۱۲ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۲

رئیس پلیس راهور اردستان:

راهکار اصلی کاهش حوادث ناگوار ترافیکی در دست رانندگان و مردم است

رئیس پلیس راهور اردستان: گفت: راهکار اصلی کاهش حوادث ناگوار ترافیکی در دست رانندگان و مردم بوده و پلیس راهور اردستان به منظور کاهش حوادث ترافیک نوروزی آموزشی را در این زمینه برگزار می کند.

به گزارش صاحب نیوز؛ سروان ابراهیم نرگسیان در گفتگو با صبح اردستان، اظهار کرد: یکی از دلائل حوادث رانندگی برای استفاده کنندگان نبود اطلاعات و مهارت‌های لازم آنان در مورد مقابله با حوادث یاد شده است.

وی افزود: انجام آموزش‌های ایمنی ترافیک به عنوان بخشی از برنامه‌های آموزشی مدارس، یکی از موثرترین راه‌های فراهم آوردن چنین دانشی برای دانش‌آموزان، محسوب می‌شود و براین اساس، آموزش نکات مربوط به ترافیک، یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها به شمار می‌آید.

رئیس پلیس راهور اردستان گفت: آموزش ترافیکی دانش‌آموزان در صورت همراه بودن با تمرین قوانین و مقررات آن، بسیار موثر بوده که برای دستیابی به نتایج بهتر این برنامه باید با انجام سایر امور مربوط به ایمنی ترافیک نظیر آموزش رانندگان، ساخت محل‌های ویژه رفت و آمد عابران پیاده، نظارت، کنترل و رعایت رفتارهای ایمن در رانندگی مورد توجه باشد.

سروان نرگسیان با بیان اینکه راهکار اصلی کاهش حوادث ناگوار ترافیکی در دست رانندگان و مردم است، تصریح کرد: پلیس راهور اردستان بمنظور کاهش حوادث ترافیک نوروزی آموزشی را در این زمینه برگزار می کند.

وی تاکید کرد: برای اولین بار همایش یکهزار و ۵۰۰ نفری همیاران و فرهنگ یاران ترافیک نوروز ۹۷ روز چهارشنبه در اردستان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/گ.ف