IMG_1558
۱۸:۲۴ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۲

سرپرست سازمان آتش‌نشانی شهر بهارستان اصفهان:

شهروندان از آتش زدن بوته و هیزم در کنار خودروها و مواد قابل اشتعال خودداری کنند/ استفاده از مواد محترقه هرگز به طور کامل ایمن نیست

سرپرست سازمان آتش‌نشانی شهر بهارستان گفت: شهروندان از آتش زدن بوته و هیزم در کنار خودروها و مواد قابل اشتعال خودداری کنند.

عبدالله ایوبی در گفتگو با خبرنگار آرمان اصفهان، ضمن اشاره به اتفاقات سال گذشته در چهارشنبه آخر سال اظهار کرد: استفاده از مواد آتش بازی هرگز به طور کامل ایمن نیست، حتی در صورتی که کاملاً مراقبت صورت گیرد.

وی گفت: حوادث نه تنها ممکن است برای کسانی که از آن استفاده می کنند به وجود آید، بلکه برای کسانی که این مواد را درست می کنند نیز ممکن است اتفاق بیفتد.

سرپرست سازمان آتش‌نشانی شهر بهارستان با بیان اینکه سال گذشته یک انفجار در دامنه کوه های کلاه قاضی در شب چهارشنبه سوری داشتیم تاکید کرد: آنها در کوه در حال ساخت مواد محترقه بودند که  متاسفانه دو نفر از جوان جان خویش را از دست داد و سه نفر دیگر مجروح شدند که یکی از آنها نیز با نقص عضو مواجه شد.

ایوبی با اشاره به اینکه 5 مورد  روشن کردن آتش در مجاورت درختان داشتیم تصریح کرد: شهروندان از آتش زدن بوته و هیزم در کنار خودروها و مواد قابل اشتعال خودداری کنند.

وی ادامه داد: تخریب اموال عمومی و ایستگاه های اتوبوس و دیوار منازل با ترقه از جمله دیگر اتفاقاتی است که معمولا در شب چهارشنبه سوری در بهارستان رخ می دهد.

سرپرست سازمان آتش‌نشانی شهر بهارستان با اشاره به نقش بسزای آموزش توصیه های ایمنی خاطر نشان کرد: امسال نیز  جهت آموزش ایمنی و اطفای حریق  همراه با توزیع برشور و نصب بنر به 30 مدرسه از مدارس شهر بهارستان مراجعه کردیم تا از وقوع حوادث جلوگیری شود .

ایوبی با اشاره به اینکه شب چهارشنبه سوری کلیه ی نیروهای این مجموعه آماده باش هستند، افزود: هم چنین به منظور هم افزایی و تعامل با سایر مدیران شهری چند روز گذشته جلسه ای در دفتر امام جمعه با حضور امام جمعه، شهردار، ریاست شرکت عمران، رییس کلانتری  و آتش نشانی برگزار و هماهنگی های لازم جهت خدمت رسانی به مردم و برقراری نظم و امنیت در شهر انجام گرفت.

وی در پایان با ذکر توصیه های ایمنی  خاظر نشان کرد: از والدین می خواهیم در شادی های فرزندان شان مشارکت کنند، تا همیشه نظاره گر لبخندشان باشند و هم چنین با تهیه وسایل آتش بازی بی خطر و مفرح فرزندان مان را همراهی کنیم و از نگهداری مواد محترقه، تهیه و ساخت وسایل آتش بازی دستی توسط آنها اکیدا جلوگیری کنیم.

 

انتهای پیام/گ.ف