بازا-گل-و-گیاه-12
۰۹:۲۷ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۳

صاحب نیوز گزارش می دهد؛

بازار پررونق تهیه و فروش سبزه در اصفهان/ عدس و گاودانه مهم ترین دانه های مورد استفاده در کاشت سبزه

تهیه سبزه با ماشینی شدن زندگی مردم و ترویج سبک زندگی شهرنشینی از عهده خانواده ها خارج شده و توسط گل فروشی ها و یا مغازه های موقت ماهی فروشی تهیه و به فروش می رسد و این رسم قدیمی امروز به صورت کالا در مغازه ها خرید و فروش می شود.

به گزارش صاحب نیوز؛ اسفندماه در بین مردم ایران از گذشته تا کنون ماه انداختن سبزه بوده است. مردم از اوسط این ماه بر روی بشقاب، کاسه، ظروف گلی مانند کوزه و حتی عروسک های حیوان هرسال سبزه می اندازند و گذاشتن این سبزه بر روی سفره هفت سین را نشانه خرمی و شادابی و طراوت می دانند.

در ایران باستان رسم بر این بود که بیست و پنج روز قبل از نوروز در کاخ پادشاهان دوازده ستون از خشت خام برپا می‌ساختند و بر هرکدام یک نوع غله می‌کاشتند و معتقد بودند اگر سبزه‌ها خوب بروید سال پر برکتی است و یا آن سبزه ای که تا 13 فروردین ماه بیشتر می روییده است را گیاه پربرکت آن سال برای کشت می دانستند.

در ایران باستان دانه‌های گندم، جو، برنج، لوبیا، عدس، ارزن، باقلا، نخود و کنجد را بر ستون‌های خشتی می‌کاشتند و روز ششم فروردین آنها را برمی چیدند و به نشان برکت و باروری در تالارها پخش می‌کردند و معمولا سه قاب از بر سفره می‌گذاشتند و اغلب کنار آنها گندم، جو و ارزن که نقش مهمی در خوراک مردم داشتند سبز می کردند تا سبب فراوانی این دانه‌ها در سال جدید گردد.

مردم اصفهان نیز همراه با سایر اقوام ایرانی از سالیان گذسته تاکنون به این رسم پایبند بوده و علاوه بر اینکه سبزه را برای سفره هفت سین می اندازند، یک سبزه نیز برای گذاشتن بر روی قبر عزیزانشان به ویژه در رسم «عید اول» می اندازند.

اگرچه در سال های اخیر بسیاری این انتقاد را وارد می کنند که سبزه انداختن در شرایط فعلی و در این حجم مقدار زیادی از غلات را از بین می برد و موجب اسراف می شود و از طرفی در شرایط بی آبی کنونی، کار صحیحی نیستف اما وجود این رسم در لایه های عمیق فرهنگ ایرانی مانع این شده است که این هنجار از سبک زندگی جامعه ایرانی حذف شود.

نکته قابل تامل در سبزه انداختن در سال های گذشته این است که برخلاف گذشته با ماشینی شدن زندگی مردم و ترویج سبک زندگی رفاه زده شهرنشینی، سبزه نیز مانند بسیاری از کالاهایی که قبلا توسط خانواده ها درست می شد، اکنون توسط گل فروشی ها و یا مغازه های موقت ماهی فروشی به فروش می رسد و این رسم قدیمی به صورت کالا در مغازه ها به فروش می رسد.

برهمین اساس با سراغ برخی از سبزه فروشان و کسانی که چندین سال در کار تولید و عرضه سبزه بوده اند رفته ایم تا نظر این قشر دو مورد بازار این کالای سفره هفت سین را جویا شویم.

یکی از فروشندگان سبزه در این باره گفت:« مشتری نیست، مردم پول ندارند و مدام اجناس تخفیف می خورد، مردم بیشتر به صورت تفریحی به بازار می ایند و قصد خرید ندارند».

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در مورد قیمت اجناس عرضه شده در بازار امسال اظهار کرد: «قیمت ها کم تر از سال گذشته است، اجناس با قیمت کم تر عرضه می شوند اما مشتری ها هم دنبال اجناس ارزان آمده اند،البته بازار ما بازار شب عید است و بیشتر مردم در شب های مانده به عید برای خرید مراجعه می کنند.»

این فروشنده دررابطه با دانه های پرمصرف در تهیه سبزه هم عنوان کرد:«بیشتر گاودانه کاشت می شود، بعضی گندم و بعضی هم عدس می کارند.»

فروشنده دیگری می گفت:«بازار امسال نسبت به سال گذشته بهتر شده است، قیمت ها کم نشده است، اما فروش ما دوبرابر شده است، سال گذشته هوا در این فصل کمی سردتر بود و بذرها کمی دیرتر رشد کرد ولی امسال هم بزرها زودتر رشد کرد و هم کیفیت بهتری داشت.»

این فروشنده سبزه در ادامه بیان کرد:«بیشتر روزهای آخر سال مردم برای خرید سبزه مراجعه می کنند، اما آن هایی که می خواهند، مسافرت بروند، عیدی ببرند و یا هدیه بدهند، 10 تا 15 روز مانده به عید برای خرید مراجعه می کنند.»

وی در رابطه با دانه های مورد استفاده در سبزه ها هم گفت: «بذر عدس، بذر مخصوص سبزه است و البته گاودانه و ماشک هم کشت می شود، فروش هم بیشتر در عدس و گاودانه است.»

فروشنده دیگری که یکی از گلخانه داران اصفهان است، در رابطه با تجربه امسال خود از آماده سازی بالغ بر 30 هزار سبزه می گوید و این گونه صحبت های خود را ادامه می دهد:«قمیت ها هنوز مشخص نیست؛ قیمت ها هنوز نسبت به سال گذشته هنوز هیچ تغییری نکرده است اما احتمال دارد چند روز آخر را به مناسبت سال نو تخفیفاتی بگذاریم.»

این گلخانه دار در رابطه با فوت و فن انداختن سبزه گفت:«سال های قبل هزینه ها جواب گو نبود، به ویژه دو سال پیش تمام کسانی که سبزه انداختند ضرر کردند و حتی یک سوم هزینه هایشان نیز بازنگشست، اما سال گذشته قدری هزینه ها بهتر شد. در مورد فوت و فن نیز سبزه ای که با گاودانه زده می شود هنر خاص خود را می خواهد و سبزه ای هم که با سایر گیاهان زده می شود، هنر خاص خود را دارد، اما در مورد سبزه مهم ترین نکته همین خیساندن یک هفته ای سبزه پیش از سبزه انداختن است.»

رشد تمایل مردم به خرید سبزه های آماده بازار پررونقی برای سبزه فروشان به وجود اورده است که البته آب و بذر زیادی را نیز به خود اختصاص می دهد.

گزارش از عارف نصر

انتهای پیام/گ