10_10_2017_12_06_08sinakhabar (46)
۱۹:۵۲ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۲

رئیس مرکز بهداشت شهرضا خبرداد؛

کشف مکمل های ورزشی غیرمجاز در باشگاه های شهرضا/ بسیج سلامت نوروزی واحد مهندسی بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان

رئیس مرکز بهداشت شهرضا از بسیج سلامت نوروزی در واحد مهندسی بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرضا از اول اسفند تا ۱۵ فروردین خبرداد و گفت: کلیه مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی حساس که در این ایام بیشترین مراجعه و استفاده مردم و مسافران نوروزی را دارند مورد بازرسی بهداشتی ویژه قرار می گیرند.

به گزارش صاحب نیوز؛حجت الله موسوی عصر امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات انجام شده توسط شبکه بهداشت شهرستان در آستانه سال نو، اظهار کرد: رئیس مرکز بهداشت شهرضا به همراه کارشناس مسئول و کارشناسان واحد سلامت خانواده و مسئول کارگزینی به مناسبت گرامیداشت مقام  مادر،  از خانه رضوان سالمندان  شهرضا بازدید و از مادران مستقر در این مرکز عیادت و از سالمندان و کارکنان خدوم این مرکز تجلیل کردند.

رئیس مرکز بهداشت شهرضا  با اشاره به بازدید اعضای شورای اسلامی روستای هونجان از پایگاه اورژانس شماره هفت شهرضا واقع در این روستا، خاطرنشان کرد: اعضای شورای اسلامی این روستا ضمن تقدیر و تشکر از زحمات پرسنل خدوم پایگاه اورژانس مشکلات و کمبودهای اورژانس مورد بررسی قرار دادند.

کشف مکمل های ورزشی غیرمجاز در باشگاه های شهرضا

وب در رابطه با نظارت های انجام شده در طول هفته گذشته، تصریح کرد: کارشناس امور دارویی و بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرضا وکارشناس اداره ورزش و جوانان از باشگاه های ورزشی  سطح شهرستان بازدید کردند که در این بازدیدها  و ضمن ارائه توصیه های بهداشتی لازم به متصدیان، تعدادی مکمل ورزشی غیر مجاز کشف و ضبط شد .

موسوی از ادامه فرایند فلورایدتراپی مدارس شهرستان خبرداد و گفت: بهورزان خانه بهداشت روستای قصرچم  طبق برنامه زمانبندی به مدرسه ابتدایی ایمان  مراجعه کردند و ضمن ارائه آموزشهای لازم به سفیران دانش آموز اقدام به فلوراید تراپی دوره دوم  دانش آموزان کردند.

رئیس مرکز بهداشت شهرضا  از تشکیل کمیته عالی جامعه ایمن شهرضا خبرداد و عنوان کرد: در این جلسه که با حضور بخش دار مرکزی شهرضا، معاون بهداشتی، کارشناس مسئول واحدهای مبارزه با بیماری ها و بهداشت محیط شبکه بهداشت، اورژانس 115 و نمایندگان ادارات و ارگان های عضو  در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، گزارش عملکرد یک ساله کمیته عالی جامعه ایمن توسط مسئول مبارزه با بیماری های شبکه بهداشت ارائه و مصوبات جلسه قبل پیگیری شد.

وی ادامه داد: اقدامات پیشگیرانه ، نکات لازم و شرح وظیفه ادارات پیرامون چهارشنبه سوری توسط رئیس مرکز بهداشت بیان شدع و در ادامه مدیر شهرک رازی و رئیس اتاق اصناف، نمایند گان شهرداری های شهرضا و منظریه گزارش اقدامات خود را بیان و پس از بحث و تبادل نظر جمع بندی توسط بخشدار انجام گرفت و تصمیمات لازم به منظور اجرا اتخاذ گردید.

راه اندازی مرکز غربالگری شنوایی سنجی نوزادان در مرکز خدمات جامع سلامت شهرضا

موسوی از بازدید کارشناسان مسئول برنامه شنوایی سنجی  مرکز بهداشت استان، سازمان بهزیستی و دانشکده توانبخشی از مراکز غربالگری نوزادان شهرستان در اداره بهزیستی و بیمارستان امیر المومنین شهرضا خبرداد و خاطرنشان شد: پس از این بازدید جلسه ای به منظور هماهنگی و راه اندازی مرکز غربالگری شنوایی سنجی نوزادان در مرکز ارائه خدمات جامع سلامت در دفتر معاون بهداشتی شبکه بهداشت شهرضا برگزار شد و پس از بحث و تبادل نظر تصمیمات لازم اتخاذ گردید .

رئیس مرکز بهداشت شهرضا  با اشاره به دیگر اقدامات شبکه بهداشت در سطح شهرستان، اظهار کرد: مراقبان سلامت پایگاه شهید تسلیم به منظور ارائه مراقبت های لازم جهت گروه سالمندان وافزایش مراقبت ها برای افراد تحت پوشش، به منزل افرادی که توانایی مراجعه به پایگاه را ندارند مراجعه و مراقبت ها و ارزیابی خطر را برای آنان انجام دادند.

وی از برگزاری مراسم جشن سالروز میلاد با سعادت حضرت زهرا(س) توسط داوطلبان سلامت و مراقبان پایگاه 17 شهریور خبرداد و عنوان کرد: همچنین به مناسبت سالروز خجسته میلاد گل واژه مهر و محبت حضرت فاطمه (س) مراسم بزرگداشت روز زن و مقام مادر با حضور مدیر شبکه، معاون بهداشتی، کلیه پرسنل ستادی شبکه بهداشت و درمان  با پیاده روی به طرف پارک خانه شهر، انجام ورزش صبحگاهی، صرف صبحانه سالم، اهدای شاخ گل به کلیه بانوان و اهدای جوایز به بانوان دارای اسامی زهرا و فاطمه  برگزار شد.

مراسم بزرگداشت روز بهورز در شهرضا برگزار شد

موسوی ادامه داد: همچنین به این مناسبت مراسم بزرگداشت روز بهورز با حضور مدیر شبکه ، معاون بهداشتی، مسئول گسترش ، مدیر و مربیان آموزشگاه بهورزی، بهورزان در سالن اجتماعات آموزشگاه بهورزی با برنامه های شاد و مفرح و اهدای جوایز به بهورزان نمونه برگزار شد.

برگزاری جشنواره اکرام نان و سلامت به مناسبت سالروز میلاد حضرت فاطمه (س)

رئیس مرکز بهداشت شهرضا از برگزاری جشنواره اکرام  نان و سلامت به مناسبت سالروز خجسته میلاد حضرت فاطمه (س) خبرداد و خاطرنشان کرد: این مراسم با حضور مدیر شبکه، معاون بهداشتی، کارشناسان بهداشت محیط و سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس، مدیریت، معاونین و کارشناسان آموزش و پروش، مسئولان ادارات و ارگان ها با همت مدیریت و کارکنان دبستان صالح برگزار شد .

وی اظهار کرد: به مناسبت بزرگداشت روز شهرستان همایش بزرگ پیاده روی با شعار ورزش دشمن اعتیاد همراه با اهداء جوایز نفیس و ارزنده به همت اداره ورزش و جوانان و فرمانداری با مشارکت ادارات و ارگان ها از میدان حر به طرف آستان مقدس امامزاده شاهرضا (ع)  برگزار شد که پرسنل شبکه بهداشت و درمان شهرضا با راه اندازی ایستگاه سلامت شرکت کنندگان در همایش را  با اندازه گیری فشارخون و BMI ارزیابی خطر کردند.

بسیج سلامت نوروزی 97-96 واحد مهندسی بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرضا

رئیس مرکز بهداشت شهرضا از بسیج سلامت نوروزی در واحد مهندسی بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرضا  از اول اسفند تا 15 فروردین خبرداد و گفت: کلیه مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی حساس که در این ایام بیشترین مراجعه و استفاده مردم و مسافران نوروزی را دارند مورد بازرسی بهداشتی ویژه قرار می گیرند.

موسوی با بیان اینکه مراکز تهیه و توزیع و اماکن عمومی حساس در دو شیفت صبح و عصر مورد بازرسی و کنترل کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: باتوجه به حساسیت قرار گرفتن این شهرستان در کریددور شمال به جنوب کشور اماکن بین راهی مسیر راه ها نیز با حساسیت ویژه ای رصد می شوند.

رئیس مرکز بهداشت شهرضا تصریح کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی که علیه سلامت مردم و مسافران نوروزی باشد با افراد خاطی برخورد قانونی انجام می پذیرد.

وی ادامه داد: همچنین به منظور ارتقای سطح سلامت جامعه و ایجاد امنیت غذایی و حفظ سلامت  شهروندان و مسافران، کارشناسان مهندسی بهداشت محیط از عمده فروشی های میدان میوه و تره بارشهرستان بازدید کردند و آموزش و توصیه های بهداشتی به متصدیان ارائه شد.

موسوی با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده در روزهای پایانی سال برای حفظ سلامت شهروندان و مسافران، خاطرنشان کرد: کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت شهرضا به منظور ارتقای سطح سلامت جامعه و ایجاد امنیت غذایی و حفظ سلامت  شهروندان و مسافران از تانکرهای آب شرب در روستاهای اقماری بازدید کردند.

رئیس مرکز بهداشت شهرضا ادامه داد: کارشناسان ضمن نمونه برداری و اندازه گیری کلر باقی مانده  آموزش و توصیه های بهداشتی لازم را به متصدیان ارائه کردند.

کشف دستگاه تاتو غیرمجاز در یکی از آرایشگاه های زنانه شهرضا

وی با اشاره به بازدید کارشناسان مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از شبکه بهداشت و درمان شهرضا، خاطرنشان کرد: به منظور حفظ سلامت شهروندان بازرسان بهداشت محیط در طی اجرای طرح ناظم کنترل آرایشگاه های زنانه  شهرستان  ضمن ارائه آموزش و توصیه های بهداشتی لازم  به متصدیان، تعدادی اقلام آرایشی تاریخ گذشته و غیرمجاز و یک دستگاه تاتو غیر مجاز کشف و ضبط  کردند.

موسوی در انتهای از برگزاری نمایش سفیران سلامت دانش آموزی  در مدرسه ابتدایی ارشاد شهرضا خبرداد و عنوان کرد:  مدیریت شبکه بهداشت تر از خانه بهداشت و مرکز ارائه خدمات جامع سلامت روستای هونجان در هفته گذشته بازدید کردند.