photo_2018-03-18_11-31-27
۱۰:۵۶ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۷

معاون اول قوه قضائیه:

برگزاری نشست هایی مرتبط با مسئله آب در دستگاه قضا/ به دنبال بررسی مشکلات از زبان خود مردم اصفهان هستیم

محسنی اژه ای با بیان اینکه مسائل آب اصفهان را در هفته های اخیر پیگیری کرده ایم خاطر نشان کرد در این رابطه جلساتی در دستگاه قضا برگزار شده است اما با حضور در اصفهان دنبال این بودیم که مشکلات را از زبان مردم اصفهان بشنویم.

به گزارش صاحب نیوز؛غلامحسین محسنی اژه ای صبح امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران استان اصفهان با بیان اینکه این نشست متفاوت با دیگر نشست ها است، اظهار کرد: معمولا هر دو هفته یکبار یا سه هفته یکبار در تهران نشست خبری داریم اما امروز این نشست متفاوت است.
سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: یک نمایشگاهی توسط بنیاد تعاون زندادنیان ایجاد شده است و آن چه مددجویان به کمک بنیاد ایجاد کرده اند به نمایش درآمده است که خواستم از نزدیک این نمایشگاه را بازدید کنم و خدا قوت به این عزیزان بگوییم.
وی با بیان اینکه جهت دیگر این نشست در رابطه با مسئله آب در کل کشور مسائلی داریم، تصریح کرد: برخی از استان های کشور با یک خشکسالی طولانی مواجه است و استان اصفهان از جمله این استان ها است که به ویژه بخش هایی از استان که می توانستند از این آب زاینده رود برای کشاورزی استفاده کنند و همچنین در زمینه مدیریت مصرف آب و آب شرب مجموعه اقداماتی باید می شده است که امروز تعدادی از مردم استان با مشکلاتی مواجه هستند.
محسنی اژه ای با بیان اینکه مسائل آب اصفهان را در هفته های اخیر پیگیری کرده ایم، خاطرنشان کرد: جلساتی در این رابطه در دستگاه قضائیه و دیگر دستگاه ها انجام شده است، می خواستیم مشکلات و اقدامات را از زبان مردم این استان و مسئولان نیز بشنویم.
سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه باید بررسی کرد که با همکاری مسئولان و مردم چه اقدامات فوری و عاجلی می توان انجام داد، عنوان کرد: برخی کارهای میان مدت و بلندمدت باید انجام شود اما باید اقدامات فوری هم انجام شود.
وی با بیا اینکه این عزیزانی که در این زمینه مشکل دارند، در سه زمینه مشغول فعالیت هستند، اظهار کرد: این عزیزان به دنبال این هستند که مشکلات و درد خود را با یک زیان نمادین بیان کنند.
محسنی اژه ای با بیان اینکه این افراد به دنبال این هستند که این درد را به گوش مسئولان و سایر افراد برسانند، تصریح کرد: این افراد به دنبال این هستند که از این درد و بیان آن کسی سو استفاده نکند.
معاون اول دستگاه قضائیه با بیان اینکه ما نیز باید به این تلاش ها کمک کنیم، عنوان کرد: همه عزیزانی که با این مشکل مواجه هستند، با مسائل جانبی هم توجه دارند، امیدواریم که در هر سه بخش به ویژه بخش آخر موفق عمل کنند و اجازه ندهند به ویژه کسی اهداف اصلی آن ها را مخدوش کنند.
وی بابیان اینکه بنیاد تعاوتن یک اقدام خوبی را در سال های اخیر شتاب بخشیده است، گفت: بنیاد تعاون به دنبال این هستند کسانی که به هر دلیلی به زندان می افتند، در زندان بیکار نباشند و از نیروی کار آن ها استفاده شود.
محسنی اژه ای با بیان اینکه خانواده زندانیانی که نان آور خانواده بودند با مشکلات معیشتی مواج شده اند، عنوان کرد: بنیاد تعاون تلاش کرده است با یک حرکت زیبا زندانیان را به کمک سازمان زندان ها به سمت کار و معیشت ببرد.

انتهای پیام/پ