photo_2018-03-18_20-01-44
۱۰:۵۷ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۸

تحولات انقلاب بحرین؛

حبس خانگی آیت الله«عیسی قاسم» وارد سیصدمین روز خود شد

رژیم آل خلیفه ۳۰۰ روز است که آیت الله«عیسی قاسم» را در خانه خود حبس کرده است و اجازه خروج از منزل را به وی نمی دهد.

به گزارش صاحب نیوز؛ نیروهای رژیم آل خلیفه 300 روز است که خانه آیت الله «عیسی قاسم»، رهبر شیعیان بحرین را به محاصره خود درآورده اند و اجازه خروج از منزل را به وی نمی دهند.

نیروهای امنیتی رژیم همچنین به علما و مردم شهرهای مختلف بحرین اجازه نمی دهند که به عیادت آیت الله عیسی قاسم بروند.

سایت خبری«المیدان» وابسته به گروه های انقلابی اعلام کرد: وضعیت جسمانی آیت الله عیسی قاسم به دلیل شرایط نامناسب رو به وخامت است و در ماه های گذشته مجبور شدند برای مدت کوتاهی در بیمارستان بستری شوند.

بر اساس اعلام«المیدان»، محل سکونت آیت الله عیسی قاسم واقع در منطقه «الدراز» است و از خرداد 1395 و منزل شخصی این عالم انقلابی نیز، از خرداد ماه سال 1396 در محاصره نیروهای امنیتی آل‌خلیفه‌ قرار دارد و به‌ علت این محاصره، بارها روند درمانی ایشان با مشکلات فراوان روبه‌رو شده است.

هم زمان ساکنان مناطق مختلف بحرین از جمله «الدیه، کرباباد، الستره، کرانه، المقشاع، البلاد قدیم، جدحفص و …» به دعوت از گروه های انقلابی برای حمایت از آیت الله عیسی قاسم، تظاهرات گسترده ای را علیه آل خلیفه برگزار کردند و رژیم را مسئول عواقب این کار غیرانسانی دانستند.

تظاهرکنندگان همچنین با در دست گرفتن تصاویرآیت الله عیسی قاسم و شهدا و با سردادن شعارهایی از جمله«مرگ بر آل سعود»، خواستار خروج فوری نظامیان اشغالگر رژیم سعودی از خاک بحرین شدند.

دادگاه رژیم آل خلیفه بهانه مسائل پولشویی، آیت الله عیسی قاسم را در خانه حبس کرده است تا بتواند از این طریق اتحاد بین مردم بحرین در مقابل رژیم را بشکند.

انتهای پیام/ المیدان/ت.ه