إسقاط طائرة استطلاع تابعة للعدوان
۰۹:۲۹ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۹

تحولات مناطق مرزی عربستان:

پدافند هوایی یمن یک پهپاد جاسوسی رژیم سعودی را منهدم کردند

پدافند هوایی ارتش یمن موفق شد در محور شمال غربی یمن و در نزدیکی مرز کشور عربستان، یک پهپاد جاسوسی متعلق به رژیم سعودی را منهدم کند.

به گزارش صاحب نیوز؛ پدافند هوایی ارتش یمن موفق شد در محور صحرای«میدی» واقع در شمال غرب استان «حجه» و در نزدیکی مرز عربستان، یک پهپاد جاسوسی متعلق به رژیم سعودی را در بر فراز آسمان منطقه منهدم کند.

پدافند هوایی یمن همچنین چهارشنبه هفته گذشته توانستند یک پهپاد جاسوسی رژیم سعودی در نزدیکی گذرگاه«علب» واقع در جنوب استان «عسیر» عربستان را منهدم کنند.

شبکه خبری«المسیره نت» یمن اعلام کرد: رژیم سعودی در چند ماه گذشته، ده ها پهپاد جاسوسی را بر فراز آسمان صحرای میدی به پرواز درآورده است تا بتواند مواضع رزمندگان انصارالله را در منطقه شناسایی کند.

از محور استان«الجوف» واقع در شمال کشور یمن خبر می رسد، ده ها تن از شورشیان وابسته به «منصور هادی»، رئیس جمهور مستعفی یمن با پشتیبانی جنگنده ها و نظامیان رژیم سعودی حمله گسترده ای را علیه مواضع نیروهای یمنی در صحرای«الاجاشر» آغاز کردند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، نیروهای یمنی حاضر در منطقه از همان ابتدا متوجه تحرکات شورشیان شدند و به سرعت با آن ها درگیر شدند.

رزمندگان یمنی توانستند با وجود حمله گسترده نیروی هوایی عربستان، حمله شورشیان را به طور کامل دفع کنند و ده ها تن از آن ها را کشته و زخمی کنند.

خبرنگار میدانی «المسیره نت» اعلام کرد: رزمندگان انصارالله و ارتش یمن در چند روز گذشته موفق شده اند ده ها نظامی رژیم سعودی و شورشیان وابسته به آن ها را در جبهه های«المتون، المصلوب، خب، الشعف والیتمه»استان الجوف به هلاکت برسانند و خسارت سنگینی را به تجهیزات نظامی آن ها وارد کنند.

رژیم سعودی قصد دارد با اشغال کامل استان «الجوف» خود را به استان «صعده» برساند که تا کنون با هوشیاری رزمندگان یمنی ناموفق بوده است.

استان صعده در شمال غرب یمن و هم مرز با کشور عربستان است و بزرگترین و مهمترین پایگاه انصارالله در این کشور محسوب می شود.

انتهای پیام/ المسیره نت/ت