دکتر ابراهیم کوچکی
۰۹:۵۴ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۷

از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان اعلام شد؛

فعالیت ۲۲ مرکز بهداشتی درمانی در ایام نوروز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: ۲۲ مرکز بهداشتی درمانی در نوبت های مختلف آماده خدمت رسانی به مسافران و مردم منطقه کاشان هستند.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از صدای سلامت؛ ابراهیم کوچکی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی کاشان با آغاز طرح ستاد نوروزی، با در اختیار داشتن توان تخصصی معاونت های مختلف خدمات متنوعی را به مردم این منطقه و مسافران ارائه داده است.

وی ادامه داد: مرکز حوادث و فوریت های پزشکی این دانشگاه حضور فعال و جدی در ستاد نوروزی دارد و در این ایام ۳۰ دستگاه آمبولانس، ۲۰ دستگاه آمبولانس مجهز به تله کاردیولوژی، دو دستگاه موتورلانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در پایگاه های مختلف امدادی شهری و جاده ای فعالیت می کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان همچنین خاطر نشان کرد: ستاد هدایت و مرکز پایش مراقبت های پزشکی موسوم به mcmc به طور ۲۴ ساعته فعال است.

کوچکی افزود: بیمارستان های شهید بهشتی، متینی، نقوی، کارگر نژاد، شبیه خوانی، یثربی و میلاد در کاشان و حضرت سیدالشهدا(ع) و شهید رجایی در آران و بیدگل به همراه درمانگاه های شبانه روزی مرکزی، گلابچی، امام خمینی در کاشان ، درمانگاه های موسی بن جعفرعلیه السلام آران و بیدگل و خیریه فاطمیه راوند برای تعطیلات نوروزی آماده خدمت دهی هستند.

این مقام مسئول همچنین در تشریح مراکز جامع خدمات سلامت فعال در نوروز هم گفت: چهار مرکز جامع سلامت نیز در ابوزید آباد، جوشقان قالی، قمصر و نوش آباد به صورت شبانه روزی و هشت مرکز به صورت دو نوبته در ازوار، برزک، حسنارود، جواد الائمه، سفید شهر، کامو و مشکات و هشت مرکز نیز به صورت نوبت صبح برای ارائه خدمات درمانی و پزشکی فعالیت دارند.

به گفته وی سه مرکز تصویر برداری، شش داروخانه شبانه روزی به همراه ۲۰ داروخانه کشیک، پنج آزمایشگاه و چهار مرکز دندان پزشکی برای برطرف کردن مشکلات مسافران و گردشگران نوروزی در منطقه کاشان فعال است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان در پایان تصریح کرد: بازرسی های مستمر از واحدهای تهیه، تولید و توزیع مواد خوارکی، رستوران ها، چلوکبابی ها، اغذیه فروشی ها، نانوایی ها و قنادی ها را از دیگر فعالیت های دانشگاه علوم پزشکی است که شهروندان و گردشگران نوروزی می توانند هرگونه تخلف در زمینه های بهداشت، درمان، غذا و دارو را با شماره تماس ۱۴۹۰ و یا سامانه ۱۹۰ اطلاع دهند.

انتهای پیام/