صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » صله رحم، شرط شامل رحمت الهی شدن است

استاد حوزه علمیه اصفهان:

صله رحم، شرط شامل رحمت الهی شدن است

کارشناس دینی گفت: خداوند در قرآن کریم و آیات با تاکید بر انجام فریضه مقدس صله رحم، می فرمایند: صاحبان خرد و عاقلان کسانی هستند که به آنچه را خداوند به پیوند آن فرمان داده، توجه می کنند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۱ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ به نقل از مباحث، حجت الاسلام مجتبی احمدی در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه، پیرامون تشریح  ارزش صله رحم از منظر اسلام گفت: خداوند امر کرده است که صله رحم را قطع نکنید و از دوستان و خویشان عیادت کنید تا مشمول رحمت الهی شوید.
وی با اشاره به آیات قرآن عنوان کرد: اگر از درگاه الهی روی گردان شوید و قطع رحم کنید در روی زمین فساد خواهید کرد.
حجت الاسلام احمدی تصریح کرد: خداوند کسانی را که احکام الهی را اجرا نکنند و قطع رحم کنند را لعنت کرده و این امر را مساوی با فساد بر روی زمین قرار داده است.
استاد حوزه علمیه اصفهان اظهار کرد: خداوند کسانی که صله رحم را قطع کنند، کور و کر خواهد کرد و رزق و روزیشان را محدود خواهد کرد.
وی با تاکید بر فوائد صله رحم بیان کرد: صله رحم باعث افزایش روزی، افزایش طول عمر، پاکی اعمال،دفع بلا، آسان شدن حساب و تاخیر در مرگ و عجل خواهد شد.
حجت الاسلام احمدی با تاکیدبر سخن امام رضا(ع) در این زمینه تصریح کرد:چه بسا مردی که فقط ٣ سال از عمرش باقی مانده باشد و خداوند به واسطه صله رحم باقی عمرش را به ٣٠ سال افزایش دهد.
وی در ادامه افزود: صله رحم باعث آبادی شهر ها می شود که این مهم با یک تماس تلفنی و یک دیدار کوتاه نیز اجرا می شود پس از ایام نوروز به بهترین شکل ممکن بهره برده و برای آخرت خود اندوخته کسب کنیم.

انتهای پیام/ گ. ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!