images
۱۴:۳۱ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۸

بر اساس اعلام نهادهای بین المللی؛

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در مجموع مؤثرترین دانشگاه های دنیا قرار دارد

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: ۵۳ دانشگاه و مؤسسه تحقیقاتی کشور در بین مؤثرترین های دنیا قرار گرفته اند که دانشگاه علوم پزشکی اصفهان یکی از این دانشگاه هاست.

به گزارش صاحب نیوز؛ کیانوش جهانپور در گفت وگو با صدای سلامت درباره ارتقاء و جایگاه علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در سال گذشته در بسیاری از رتبه بندی‌های علمی و بین المللی در زمینه‌های علمی، آموزشی و دانش و فناوری جایگاه خوبی را کسب کرد و امید است در سال جاری هم این روند با رشد بیشتری ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در سال گذشته در جدول مشهور ترین های تایمز، شانگهای، لایدن، وبومتریکس و سای ویژنز قرار گرفت، افزود: رتبه بندی وبومتریکس که بر پایه استنادهای گوگل، اسکالر و وب سایت های دانشگاه ها و کالج هاست، در ویرایش ۲۰۱۷، نام دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را هم قید کرد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو خاطر نشان کرد: پایگاه شاخص اساسی علم که به ISI مشهور است، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را در جمع یک درصد دانشگاه‌های برتر قرار دارد و رتبه بندی سای ویژنز هم که ابعاد مختلف پژوهش، فناوری و آموزش را مورد بررسی قرار می دهد از قرار گیری نام این دانشگاه در لیست خود خبر داد.

وی تصریح کرد: نظام رتبه بندی شانگهای همچنین اعلام کرد که دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تا کنون یکصد بار در زمره مؤسسه های برتر قرار گرفته است و بر اساس رتبه بندی دیگری هم در سال ۲۰۱۸، در میان هزار دانشگاه برتر دنیا قرار گرفت.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان در ادامه بیان کرد: ۵۳ دانشگاه و مؤسسه تحقیقاتی کشور در بین مؤثرترین های دنیا قرار گرفته اند و روند افزایش این موسسات نشان می دهد که پژوهش های جمهوری اسلامی ایران اثرگذاری بیشتری پیدا کرده اند که دانشگاه علوم پزشکی اصفهان یکی از دانشگاه هاست.

انتهای پیام/ گ.ف