محسن-مهرعلیزاده-240x160
۱۵:۰۶ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۸

استاندار اصفهان؛

جایگزینی مدیریت مصرف آب به جای مدیریت عرضه / تجمع ها، مساله‌ای را حل نمی‌کند

استاندار اصفهان گفت:در دو دهه اخیر باید به مسئله کمبود آب در استان اصفهان توجه می شد و به جای مدیریت عرضه آب، مصرف آن را مدیریت می کردیم.

به گزارش صاحب نیوز؛ به نقل از صدای لنجان استاندار اصفهان در مراسم تکریم و تودیع فرماندار لنجان در سالن اجتماعات فرمانداری لنجان با اشاره به مسئله کمبود آب در استان اصفهان گفت: در طول این مدت که مسئولیت استانداری را دارم بیشترین زمان خود را صرف مسئله کمبود آب کرده ام.

محسن مهر علیزاده تصریح کرد: در دو دهه اخیر باید به مسئله کمبود آب در استان اصفهان توجه می شد و برای امروز برنامه ریزی می شد؛ چرا که گزارش ها چند دهه اخیر از وضعیت آب بیانگر این موضوع بوده است.

وی با بیان اینکه باید خود را باشرایط کمبود آب سازگار کنیم گفت: ما باید به جای مدیریت عرضه آب، مصرف آن  را مدیریت کنیم و بر همین جهت طرحی آماده شده و در حال پیگیری برای عملیاتی شدن آن هستیم.

استاندار اصفهان خاطر نشان کرد: کشاورزان باید دقت داشته باشند با تجمع مطلبی حل نمی شود، اگر با تجمع می خواهید به شما آب بدهند، خوب آب نیست که بدهند و اگر می خواهید پولی بدهند که این هم در شان کشاورزان نیست ،که در خانه بنشینند و کاری انجام ندهند و پول بگیرند.

مهر علیزاده با اشاره به موضوع شعار امسال  و حمایت از کالای ایرانی یاد آور شد:  از این جهت که یک توصیه اعتقادی و یک رهنمود است ،مبارک است و باید دنبال شود و انگیزه ایجاد می کند ولی تا زمانی که چرخه تولید به شکل مثبت راه نیافتد و کارخانه با ظرفیت کامل تولید نکند قیمت تمام شده نمی تواند پایین بیاید .

وی افزود : برای اینکه کارخانه های ما بتوانند با تمام ظرفیت تولید کنند ، باید راه صادارت را باز کنیم و عمده این مسئله به نرخ ارز بر می گردد .

در ادامه امام جمعه زرین شهر با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ با عنوان سال «حمایت از کالای ایرانی» گفت: با شعار دادن و نصب بنر نمی شود مشکلات را حل کرد.

حجت الاسلام قاسم باقریان تاکید کرد: مسئولین به جای اجرای بخشنامه ها در ادارات بهتر است به آرمان های و ارزش ها بپردازند چرا که واقعیت پیچیده تر از آن است که به با یک شعار خودمان را فریب دهیم.

وی با بیان اینکه باید برای رفع بسیاری از مسائل و مشکلات از تفاهم و گفت وگوی صمیمانه استفاده کرد، گفت: از تفاهم و گفتگوی صمیمانه نباید غافل شد؛ چرا که بسیاری از مشکلات و مسائل از این طریق برطرف می شوند.

در ادامه، فرماندار اسبق شهرستان لنجان گفت: هر اقدامی برای خدمت در جمهوری اسلامی به پای نظام مقدس جمهوری اسلامی نوشته می شود.

سید محسن سجاد در تشریح فعالیت های انجام شده  در دوره مسولیت خود تصریح کرد: از ابتدای فعالیت در لنجان تمام تلاش خود را به کار بگرفتم تا اقتدار و نمایندگی دولت را به آن جایگاه مطلوب خود برسانم.

وی تاکید کرد: اولین وظیفه هر حکومتی تامین امنیت است که هماهنگی خوبی که بین اعضای شواری تامین شهرستان ایجاد شده ،چهار انتخابات را در شهرستان بدون هیچ مشکلی برگزار کردیم.

سجاد خاطر نشان کرد: در طول این مدت تلاش شد تا تمامی مسایل شهرستان به صورت علمی حل شود و زیر ساخت های اداری شهرستان را بر همین اساس شکل بگیرد.

فرماندار اسبق لنجان تاکید کرد: اقدامات خوبی در زمینه های مختلف از جمله موضوع آب منطقه ای، میراث فرهنگی، اشتغال و ارتباط با سرمایه گذار، سلامت و امنیت غذایی در سطح شهرستان لنجان شکل گرفته است.
لازم به ذکر است، آئین تکریم و معارفه فرماندار لنجان با حضور مسئولان بلند پایه استان و جمعی از مسئولان شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری لنجان برگزار شد.

انتهای پیام/