ramazani
۲۱:۰۰ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۹

شهردار آران و بیدگل:

بخشی از جمعیت شهر، مسکن مناسبی ندارند / لزوم مشارکت محله‌ها برای نوسازی بافت آسیب‌پذیر

شهردار آران و بیدگل با بیان اینکه درصدی از جمعیت شهر، مسکن مناسبی ندارند، گفت: محله‌ها برای نوسازی بافت آسیب‌پذیر در قالب طرح بهسازی مشارکت کنند.

به گزارش صاحب نیوز؛ به نقل از خطب شکن، رضا رمضانی در گفت‌و‌گو با این پایگاه خبری در تشریح وضعیت بافت شهری در آران و بیدگل عنوان کرد: بخش قابل توجه بافت شهر آسیب‌پذیر و ناکارآمد است که نه تنها بافت فرسوده بلکه قسمتی از بافت جدید را نیز شامل می‌شود.

شهردار آران و بیدگل با بیان اینکه این بخش‌ها ظرفیت زندگی مطلوب را دارا نیست، تصریح کرد: درصدی از جمعیت شهر، مسکن مناسبی ندارند و شهرداری در قالب طرح بهسازی محله‌ها به ویژه در بافت فرسوده آماده همکاری با آن‌ها و بخش خصوصی است.

وی اضافه کرد: اصلاح وضعیت بافت‌های آسیب‌پذیر، فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیر رسمی پیرامون شهر با منابع مالی فعلی شهرداری امکان پذیر نیست.

رمضانی با اعلام این که شهرداری با انعقاد تفاهم نامه همکاری با محله‌ها آمادگی نوسازی و به‌سازی بافت‌های آسیب‌پذیر را داراست، اظهار کرد: ساختار شهر آران و بیدگل در قالب محله‌ها معنی پیدا می‌کند و اولویت شهرداری  برنامه‌ریزی به جای اجرای طرح است.

وی با اشاره به این که شهرداری در بودجه سال ۹۷ تسهیلات ویژه‌ای برای حمایت از محله‌ها برای نوسازی و به‌سازی در نظر گرفته است، خاطرنشان کرد: برای کارآمدی بیشتر نهاد شهرداری به دنبال اصلاح سیستم، ساختار، فرآیندها و روش‌های کار هستیم تا رضایت مردم جلب شود.

انتهای پیام/ گ. ف