صفحه اصلی » عناوین برتر صاحب نیوز » نقدی بر برنامه های شهری در نوروز

مدیریت شهری چه می کند؛

نقدی بر برنامه های شهری در نوروز

نوروز امسال را می توان پرحاشیه ترین نوروز در اجرای ویژه برنامه های خاص شهرداری دانست.

تاریخ انتشار: ۲۰:۱۷ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۹

هنرما- سید رسول زهرائی/ شهرداری اصفهان که هر ساله برنامه هایی برای سرگرمی همشهریان و مسافران نوروزی تدارک می دید و علیرغم انتقادهایی که به نحوه اجرا و المان سازی های آن وجود داشت اما با تلاش و زحمتی که دست اندرکاران برنامه ها می کشیدند نمره قبولی را دریافت می کرد؛ اما امسال نوروز هم در برنامه های شهرداری رنگ و بوی سیاست زدگی داشت.
از افتتاح «بوم پرندگان» گرفته تا برنامه بازدید از اماکن تفریحی در اختیار شهرداری.
در این چند روز گذشته از نوروز گشتی در شهر زدم، عید بی‌روحی را در شهر شاهد بودم. نزدیکی های پل خواجو چند دختر بوم نقاشی شان را گذاشته بودند و بدون اینکه توجه کسی را جلب کنند و یا حتی سوالی را در ذهن مسافران ایجاد کنند نقاشی شان را کشیده بودند و سرگرم صحبت با یکدیگر بودند. حتی جانمایی این ها هم به درستی صورت نگرفته بود؛ چراکه هر کدام در سویی نشسته بودند و شلختگی خاصی در چیدمانشان وجود داشت؛ کمی آن طرف‌تر شهرداری خواسته بود سفره هفت سینی بچیند؛ اما لاین سفره بیشتر به ستون‌هایی می ماند که حاصلش سیر بود و سیب و سنجد!
شهرداری خواسته المان‌هایی بسازد؛ اما نتوانسته بود طرحی بسازد که به دل زند چنگ بزند؛ در حالی که اصفهان در سال‌های دورتر علیرغم انتقاداتی که به آن بود در المان سازی حرفی برای گفتن داشت؛ امسال حتی نتوانسته بود از ظرفیت سال های قبلش استفاده کند. گویا می خواستند حرفی از گذشتگان نباشد و شهر را قربانی مقاصد حزبی‌شان کرده باشند.
اما درست است که می گویند تا برای چیزی زحمت نکشیده باشی قدرش را نمی دانی !
آقایانی که برای زاینده رود زحمتی نکشیدند و در صرفا در جو‌سازی و هیاهو کردن پیرامون آب زاینده رود به فضای مجازی بسنده کردند به میدان عمل که رسید چهره خود را عیان ساختند و نه تنها هیچگونه راهکاری برای احیای زاینده رود ارائه ندادند؛ بلکه اینجا هم فکر درآمد خود بودند و با آوردن چند نفر شتر در بستر زاینده رود چشمشان را به جیب مسافران دوختند؛ غافل از اینکه این بستر یادآور تاریخ تمدن و خاطرات مردم اصفهان است. همین امروز با چند مسافر سر صحبتی هم باز کردم . هر کدامشان چند باره بود اصفهان می آمدند و جای تاسف داشت که مسافران نوروزی هم کم تجربگی و بی تفاوتی مسئولان مدیریت شهری مان را به رخمان می کشیدند!

انتهای پیام/ هنرما/ ی

دیدگاه‌ها

  1. حامد گفته :

    امروز 12 فروردین روز جمهوری اسلامی اقایان برای بزرگداشت این روز چه کاری در سطح شهر کردند .دریغ از یک پرچم یا پارچه نوشت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد