صفحه اصلی » اجتماعی » شورای شهر یکدست اصفهان و رشد علامت های سؤال

نبود صدای مخالف مفسده ای بزرگ در پی خواهد داشت!

شورای شهر یکدست اصفهان و رشد علامت های سؤال

یادم هست آن روز به تعدادی از دوستان اصلاح طلبم گفتم این یکدستی در شورا نه تنها باعث خرسندی شما نیست، که باید باعث نگرانی باشد، چراکه نبود صدای مخالف قطعا مفسده ای بزرگ در پی خواهد داشت و این مفسده نتیجه ای جز ناامیدی مردم نخواهد داشت.

تاریخ انتشار: ۲۲:۰۷ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۹

صاحب نیوز؛ رضا صالح پژوه/ وقتی که اسامی اعضای شورای پنجم شهر اصفهان به طور قطعی اعلام شد، تعدادی از دوستان ابراز خرسندی و تعدادی هم ابراز تاسف کردند.

اما آنچه بارز و محرز بود اینکه لیست امید به یکباره راهی پارلمان شهر شده و طبیعی است که دست به کار تغییرات عمده و گسترده شوند، حتی پیش از اینکه اعضای شورای شهر دوره پنجم روی صندلی هایشان بنشینند، گمانه زنی ها درباره رفتن ها و آمدن ها آغاز شد…

یادم هست آن روز به تعدادی از دوستان اصلاح طلبم گفتم این یکدستی در شورا نه تنها باعث خرسندی شما نیست، که باید باعث نگرانی باشد، چراکه نبود صدای مخالف قطعا مفسده ای بزرگ در پی خواهد داشت و این مفسده نتیجه ای جز ناامیدی مردم نخواهد داشت.

موج اول و دوم و سوم تغییرات آغاز شد و قدیمی تر ها رفتند و جوان ترها جای آنها را گرفتند، بعضا هم جوان ها رفتند و بازنشسته ها جای آنها را گرفتند، اما مع الاسف آنچه در این رفت و آمدها بیشتر از تخصص برخی مدیران به چشم می خورد، تمایلات سیاسی آنها بود که نه تنها به یک جناح، که بیشتر به یک حزب مشخص اصلاحات نزدیک تر بودند.
حالا خیلی زود و کمتر از آنچه تصور می شد بر اساس نظرسنجی ها، مردم از فعالیت های مفید به فایده اعضای شورای شهر دوره پنجم ناامید شدند و می توان این ناامیدی را هم به فال نیک گرفت و هم به کمک آن ها آمد.

به فال نیک از این جهت که پیش از اینکه هرگونه فساد سازمان یافته ای در مدیریت شهری شکل بگیرد، مردم از لابی گری ها ابراز نارضایتی و ناامیدی کردند و همین امر می تواند تلنگری باشد به رسانه ها برای اعمال نظارت دقیق بر عملکرد مسئولان شهری که بخشی از وظیفه ذاتی رسانه است.

و کمک از طریق نقدهای به دور از تخریب و ناظرگونه رسانه علاوه بر اینکه موجب رشد می شود و مدیران را از روزمرگی خارج می سازد، بلکه دوباره باعث می شود تا مردم احساس یاس و ناامیدی از انتخابی که داشته را از دست بدهند و به عنوان یاوران جدی شهر، به کمک شهر و دیارشان بشتابند.

رضا صالحی پژوه (رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان اصفهان)

انتهای پیام/ ندای اصفهان/ ی

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد