صفحه اصلی » اجتماعی » حذف تابلوی شهدا در خیابان چهارباغ و جایگزین شدن جملات بی محتوا +تصاویر

فرهنگ لیبرالی ارمغان نواصلاح طلبان رادیکال شورای اسلامی شهر اصفهان!

حذف تابلوی شهدا در خیابان چهارباغ و جایگزین شدن جملات بی محتوا +تصاویر

تابلوهای واقع در خیابان چهارباغ پایین که الهام گرفته از طرح تابلوهای گلستان شهدا بود، از عکس شهدای عزیز خالی شده و جای خود را به جملاتی بی محتوا و غیرفرهنگی داده است. این هشداری برای فرهنگ اصفهان در آغازین روزهای سال ۹۷ است.

تاریخ انتشار: ۰۸:۳۷ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ شورای اسلامی شهر اصفهان امروز درحالی لقب «اسلامی» را به طور سنتی بر روی تابلوی خود دارد که در آینده نزدیک با نادیده گرفتن این عنوان باید منتظر حاکمیت فرهنگ «لیبرالی و اباحی گری» در شهر شهیدان اصفهان باشیم. البته جامعه مذهبی و دغدغه مند اصفهان اجازه چنین اتفاقی را نخواهد داد اما این هشداری است که از روزی که لیست اصلاح طلبان موفق به ورود به شورای شهر و شهرداری شد، از سوی دلسوزان گوشزد می شد.

سال ۹۶ درحالی سیستم شهرداری جدید در سکوت کامل خبری مشغول عزل و نصب ها و چینش نیروهای اصلاح طلب خود بود که عملا فرصتی برای اجرای برنامه ای نداشت، اما امروز در آغاز سال ۹۷ با پایان همکاری و اتمام قراردادهای نیروهای سابق، شاهد موارد متعددی از عرضه تفکرات تیم جدید خواهیم بود.

نگاهی به وضعیت فرهنگی جاری شهر اصفهان ماجرا را برای ما بیشتر روشن خواهد کرد.

شروعی معیوب برای سال ۹۷

«نوروز» بدون هویت و روح در برنامه های نوروزی سال ۹۷ اصفهان چنان به چشم می خورد که صدای اصحاب فرهنگ را درآورده است و عدم رضایت مردم را در افکارسنجی جدید یکی از زیرمجموعه های استانداری اصفهان می توان دید (اینجا)، (اینجا) و (اینجا) را بخوانید.

شهرداری چنان بدون آمادگی وارد سال ۹۷ شد، که در یکی دو چهارراه اصلی شهر چندتکه آهن‌پاره که روی برخی از آن‌ها به شکل مکعب بنرهایی با تصاویر گل، سبزه و میوه کشیده بودند چشم‌نوازی می‌کرد، چشم‌نوازی که نه، بیشتر علامت سؤال ایجاد می‌کرد که آیا این طرح تکمیل‌شده یا به دلیل نبود فرصت کافی رهاشده تا در آینده تکمیل گردد؟
شاید هم مدیریت شهری اصفهان شأن مردم نصف جهان را در همین حد می‌دانست! (+فیلم)

توهین به شعور مردم در شترچرانی در زاینده رود

شهرداری اصفهان به ریاست قدرت الله نوروزی (رئیس ستاد اصلاح طلبان اصفهان) در اقدامی تأمل برانگیز حاشیه و بستر خشک رودخانه زاینده رود را یک روز به صورت پارکینگ خودروهای سواری در می آورد و یک روز محل شترسواری و خرسواری که این نوع اقدامات توهین به زاینده رود و شعور مردم اصفهان است که نمی دانیم از این بی مدیریتی ها به چه کسی شکایت ببریم.

باید دانست این کارهای نادرست و عادت دادن مردم به بی آبی زاینده رود (برای کسب منفعت مادی اندک شهرداری) به نفع شهر گنبدهای فیروزه ای نیست.

در کنار این اقدام، نهایت حرکت فرهنگی شهر را برگزاری رقص نور به همراه موسیقی در مراکز گردشگری تشکیل داده است، نگاهی حداقلی به فرهنگ از سر رفع تکلیف که مولفه های هویتی و تاریخی شهر اصفهان را در نظر نگرفته است.

مگر چه بدی از شهدا دیده اند؟!

فراموش نمی کنیم اصفهان ۹۶ ضعیف ترین برنامه ها را برای دهه مبارکه فجر داشت (یا بهتر بگوییم اصلا برنامه نداشت) و شعار «برای ایران» صدای مردم و امام جمعه شهر اصفهان را هم درآورد به طوری که شهردار اصفهان مجبور به ارائه توضیح و نوعی عذرخواهی شد (اینجا)، (اینجا) و (اینجا). آری آن شهدا برای «ایران اسلامی» جان خود را بر طبق اخلاص گذاشته بودند اما امروز همان تابلوها واقع در خیابان چهارباغ پایین نیز که الهام گرفته از طرح تابلوهای گلستان شهدا است از عکس این عزیزان خالی شده و جای خود را به جملاتی بی محتوا و غیرفرهنگی داده است که قلب دلسوختگان انقلاب و دفاع مقدس را جریحه دار کرده است.

آیا قرار است اصفهان با شهرداری روبرو باشد که هرازچندی مجبور به عذرخواهی از مردم و نخبگان شود؟ اما به چه قیمتی؟ به قیمت قبح شکنی، عادی سازی و عرفی کردن ارزش ها؟!

اعتراضات شهروندی به شعار دهه فجر شهرداری اصفهان

اعتراضات مردمی

جملات بی محتوا جایگزین شده با تصاویر شهدا

جملات غیرفرهنگی

تابلوهای تبلیغاتی با چهره های جدید

به طور همزمان شهرداری اصفهان در خیابان پاسداران (امتداد خیابان باغ گلدسته) از تابلوهای تبلیغی محلات با چهره های جدید و بعضا غیرارزشی رونمایی کرده است که خبر از اتاق فکر جریان نواصلاح طلبان با تفکرات لیبرال دارد؛ جریانی که نمی توان با خاطر آسوده فرهنگ شهر شهیدان و پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی را به این به اصطلاح کارگزاران سپرد.

ندای اصفهان ضمن اعلام آمادگی برای رصد فضای فرهنگی شهر و نصیحت های خیرخواهانه، از مخاطبین نیز خواستار است سکوت را جایز ندانسته و وضع موجود را نپذیرفته و ضمن حفظ حساسیت، در هر تریبون یا موقعیتی به روشنگری افکار عمومی بپردازند.

بازدیدهای نوروزی اصلاح طلبان، خیز انتخاباتی و غفلت از خواسته های شهر

اصلاح طلبان اصفهان در تعطیلات نوروزی تصاویری از دیدوبازدیدهای حزبی خود را در فضای مجازی به طور گسترده منتشر کرده اند، و شاید هدف آن باشد که بگویند «آمده ایم که برای چند انتخابات بمانیم!» اما به خاطر بسپاریم که مردم به زودی درباره عملکرد شما و وضعیت قفل شده شهر قضاوت خواهند کرد و چه خوب است که فرصت این ایام را برای خدمت رسانی واقعی به شهر غنیمت بدانیم که بسیار زود کارنامه عملکرد ما را به دستمان خواهند داد، و چه خوب است که آن روز گرفتار فرافکنی و شرمندگی نشویم.

انتهای پیام/گ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد