حجت الاسلام و المسلمین سید محمد صادق ابطحی
۱۳:۵۵ - جمعه ۱۳۹۷/۰۱/۱۰

کارشناس مسائل سیاسی:

مقید به خرید کالای ایرانی باشیم/ برای تحقق شعار سال، امیدی به برخی از مسئولان نیست

سخنران و کارشناس مسائل سیاسی گفت: برای تحقق شعار سال، امیدی به برخی از مسئولان نیست؛ آنهایی که به فکر و کار جوان ایرانی اعتقاد ندارند یا سطح کشور را در حد ساخت آبگوشت بزباش و واردکردن مدیر از خارج می‌دانند.

به گزارش صاحب نیوز؛ به نقل از ندای اصفهان، حجت‌الاسلام‌و المسلمین سید محمدصادق ابطحی ظهر امروز در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) اصفهان با تبریک میلاد حضرت علی (ع) اظهار کرد: وجود حضرت امیرالمؤمنین (ع) در دامان مقدس پیامبر رشد یافتند.

این سخنران مذهبی با بیان اینکه درباره شخصیت و فضیلت‌های مولای متقیان، کتاب‌های زیادی به نگارش درآمده است، گفت: پیامبر مکرم اسلام فرمودند: کسی تو را آن‌گونه که من و خدا شناختیم، نشناخت.

وی تأکید کرد: باید به زندگی حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) اقتدا کنیم و تمامی تلاش خود را داشته باشیم تا ایشان را بشناسیم و معرفتمان را نسبت به ایشان زیاد کنیم.

حجت‌الاسلام ابطحی با اشاره به سالروز رفراندوم بزرگ جمهوری اسلامی در سال 58، اظهار کرد: تنها چند ماه از پیروزی انقلاب نگذشته بود و امام فرمودند باید ازلحاظ قانونی هم مردم رأی بدهند؛ عده‌ای آن زمان‌ها عنوان می‌کردند جمهوری ایرانی یا جمهوری دموکراتیک ایرانی که امام فرمودند جمهوری اسلامی نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر.

این سخنران مذهبی ادامه داد: جمهوری اشاره به مردم دارد و اسلامی آن اشاره به نوع حکومت، حاکمیت و ارزش‌هایی است که در این نظام موردتوجه قرار دارد.

وی تصریح کرد: پس از انتخاب بی‌نظیر مردم دشمنی‌های دشمنان با رنگ‌های متفاوت علیه این انقلاب تشدید شد ولی انقلاب اسلامی از گردنه‌های سختی تا به امروز عبور کرده است.

حجت‌الاسلام ابطحی با توصیف انقلاب اسلامی به شجره طیبه، خاطرنشان کرد: هرروز دشمنان به نحوی علیه انقلاب اسلامی پارس می‌کنند؛ روسای جمهور متعدد آمریکا تلاش داشته‌اند تا به هر طریقی به این نظام ضربه بزنند.

این سخنران مذهبی تأکید کرد: فرهنگ ایستادگی،‌اقتدار و نه گفتن به استکبار جهانی انقلاب اسلامی به همه جای دنیا صادرشده است.

وی با اشاره به شعار سال، گفت: خود را در راستای حمایت از کالای ایرانی مقید به خرید کالای ایرانی کنیم، صنعتگران نیز در بهبود کیفیت کالاهای تولیدی بیشتر تلاش کنند.

حجت‌الاسلام ابطحی با تصریح اینکه امیدی به برخی از مسئولان در تحقق این شعار نیست، اظهار کرد: مدیرانی که اعتقاد و امیدی به فکر و کار جوان ایرانی ندارند یا سطح کشور را در حد ساخت بزباش و واردکردن مدیر از خارج می‌دانند.

انتهای پیام/ پ