صاحب نیوز

IMG_7691

امام جمعه موقت چادگان؛

حضور در مراسم معنوی اعتکاف، ورود به عرصه جهاد با نفس است/ امسال باید با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنیم

امام جمعه موقت چادگان گفت: امسال که در سال حمایت از کالای ایرانی هستیم، باید همه با تعصب و غیرت به‌ دنبال حمایت از کالای ایرانی باشیم.

کدخبر: 874351
۱۳۹۷/۰۱/۱۰ @ ۱۵:۳۸

به گزارش صاحب نیوز به نقل از چادگان نا؛ حجت الاسلام محمدرضا ابراهیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته چادگان اظهار کرد: امروز اسباب و وسایل گناه از هر لحاظ آماده است و فردی که بتواند خود را در برابر این هجمه آماده کند همراه با جهاد اکبر با شیطان مبارزه کرده است.

به بیان وی، تمام احکام دین اسلام برای سعادت بشر است و هر کس به این احکام عمل کند به سعادت رسیده است.

امام جمعه موقت چادگان گفت: پیامبر اکرم(ص) ۲۳ سال زحمت کشیدند و در آخر جانشینی برای خود تعیین کردند و فرمودند: هیچ پیامبری به اندازه من سختی نکشید، با این حال چه مزدی باید خدا برای این زحمت، به او بدهد؟ ایشان فرمودند من هیچ مزدی نمی خواهم جز مودت و محبت اهل بیت(ع).

حجت الاسلام ابراهیمی با بیان این که امروز هم سنی و هم شیعه پیامبر را دوست دارند، ولی مهم تبعیت از اهل بیت است افزود: یعنی اگر ولایت امیرالمومنین(ع) نباشد، عبادت و دینداری فایده ای ندارد، کسانی که ولایت حضرت علی(ع) را قبول ندارند یا گمراه می شوند یا مورد غضب خدا قرار می گیرند.

به گفته وی، اگر مردم بعد پیامبر(ص) سراغ حضرت علی (ع)می رفتند گمراه نمی شدند چرا که روز قیامت، حضرت علی(ع) جدا کننده حق از باطل است.

حجت الاسلام ابراهیمی با تبریک ولادت حضرت علی (ع) و روز مرد به همه دوستداران اهل بیت گفت: حضرت علی(ع)، جایی به دنیا آمد که قبله گاه همه مسلمین است و این باعث افتخار شیعیان است.

وی سال 1396 را، سال پیروزی دانست و بیان کرد: بعد از چندین سال داعش و همچنین دشمنان در یمن شکست خوردند، که این ها قصد شکست حزب الله لبنان را داشتند.

حجت الاسلام ابراهیمی اظهار کرد: در سال 1396 هدف از اغتشاشات بسیار زیاد بود و اما می توان یکی از هدف های بزرگ دشمنان را، تخریب چهره شهر نجف آباد و اصفهان دانست، که خدا را شکر شکست سنگینی خوردند.

خطیب موقت نماز جمعه چادگان با گرامیداشت۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران گفت: روزی که همه پیامبران منتظر ایجاد حکومت اسلامی بودند، امروز اتحاد بین شیعیان بی نظیر است و هیچ زمانی به اندازه امروز متحد نبوده اند، اگر چه ممکن است بعضی خیانت کنند ولی این به پای انقلاب و امام و رهبری گذاشته نمی شود.

وی در ادامه  با اشاره به خشکسالی های اخیر گفت:خشکسالی امروز یک امتحان است، مخصوصا برای کشاورزان که باید مواظب بود، دشمنان فتنه نکنند.

حجت الاسلام ابراهیمی در خصوص مراسم معنوی اعتکاف اظهار کرد: اکثر پیامبران اعتکاف را انجام می دادند و کسی که در خانه خدا معتکف می شود و از همه جا بریده می شود، شیرینی عبادت های دیگر را نیز می چشد.

وی شرکت در مراسم معنوی اعتکاف را ورود به عرصه جهاد با نفس دانست و بیان کرد: شرکت در مراسم معنوی اعتکاف، روحیه معنوی و توجه به ارزش های الاهی را در همگان تقویت می کند و حضور جمعی در اعتکاف، امر به معروف و نهی از منکر است؛ آن هم امر و نهی عملی، نه زبانی.

حجت الاسلام ابراهیمی خطاب به نمازگزاران بیان کرد: امسال که تعطیلات زیاد است و روز طبیعت نیز روز وفات حضرت زینب(س) است، جا دارد تعداد معتکفین برای مراسم معنوی بیشتر باشد.

امام جمعه موقت چادگان با اشاره به شعار سال 97 که توسط مقام رهبری(مدظله العالی) نام گذاری شده است، گفت: امسال که در سال حمایت از کالای ایرانی هستیم، باید همه با تعصب و غیرت به‌ دنبال حمایت از کالای ایرانی باشیم.

انتهای پیام/چادگان نا/ پ