photo_2018-03-30_14-33-52
۱۶:۴۲ - جمعه ۱۳۹۷/۰۱/۱۰

امام جمعه شهر داران:

بهار معنویت تلنگری برای بیداری است/ پیشرفت اقتصادی در گرو عمل به شعار حمایت از کالای ایرانی است

امام جمعه داران گفت: نگذارید سنت های حسنه الهی تعطیل شود و امسال که خشکسالی است و بهار طبیعت به صورتی که باید باشد نیست، بهار معنویت (ماه رجب) را پاس بداریم و شاید این وضعیت تلنگری است که ما بیدار شویم.

به گزارش صاحب نیوز؛ امام جمعه داران در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به ولادت حضرت علی (ع) اظهار کرد: هنگام تولد حضرت اسماعیل (ع) خداوند به حضرت ابراهیم (ع) فرمودند که به بیابان بروند و نیز در هنگام تولد حضرت عیسی (ع) خداوند به حضرت مریم (س) امر کردند که از شهر خارج شوند اما زمان تولد حضرت علی (ع) خداوند امر کرند که به پربرکت ترین مکان عالم وارد شوند.

حجت الاسلام اسماعیل سیاوشی افزود: در آن هنگام دیوار خانه خدا شکافته شد و حضرت فاطمه (س) وارد شدند و دیوار بسته شد و بعد از سه روز حضرت علی (ع) متولد شدند و تولد هیچ انسان دیگری به این صورت نبوده است.

وی گفت: علمای بزرگ فرموده اند که یکی از دلایل آن این است که ای مومنان اگر سراغ خدا را می گیرید، نمی توانید او را درک کنید مگر از منظر این مولود و تاکیدی است بر اینکه با جانشین پیغمبر خداوند می توان خدا را پیدا کرد.

وی ادامه داد: وسیله الی الله و مسیر به سوی خداوند حضرت علی (ع) هستند و ولایت مطلقه فقیه همان ولایت رسول الله و اهل بیت (ع) است.

حجت الاسلام سیاوشی گفت: امروز باید همان گونه که علی (ع) گردن ناحق را شکست حق طلبی کنیم و با پیروی از ائمه اطهار (ع) دنیا و آخرت خود را آباد کنیم.

وی همچنین با اشاره به 12 فروردین که روز جمهوری اسلامی است گفت: در این روز مردم به این نظام با بیش از 98 درصد رأی دادند و مشکلات و سختی ها همیشه بوده و هست اما باید استقامت کرد تا برکت نازل شود و خداوند به استقامت مردم عزت و اقتدار داد و امروز جمهوری اسلامی در اوج عظمت است.

وی افزود: در زمان پیامبر (ص) گروهی از منافقین با سخنان خود پیغمبر را آزار می دادند و اگر پیامبر می ترسید آن ها حمله می کردند و اگر نمی ترسید آن ها خود را مقصر می دانستند و در قرآن آمده است که مثل آنان مانند سگی است که اگر بترسی به تو حمله می کنند و اگر استقامت کردی برمی گردد.

امام جمعه داران تصریح کرد: دشمنان امروز همین گونه هستند و اگر کاری به آنها نداشته باشی حرف میزنند و اگر استقامت کردیم به خود می پرند زیرا آمریکا و دشمنان جمهوری اسلامی قدرت حمله به ایران و سوریه را ندارند و هنگامی که می بینند نمی توانند کاری بکنند به مردم و وزرای خود می پرند.

وی ادامه داد: این به این دلیل است که استقامت مردم ایران کمر استکبار را درهم می شکند و وعده الهی آنجا که فرمودند شما محکم بمانید و ما همه دشمنان را نابود می کنیم تحقق می یابد.

وی در ادامه ضمن اشاره به وفات حضرت زینب (س) عنوان کرد: حضرت زینب (س) بعد از شهادت امام حسین (ع) تار و پود یزیدیان را درهم شکست و امروز نیز حرم ایشان تار و پود استکبا را درهم شکسته و حفاظت از حرم حضرت زینب (س) وحشت بر جان وهابی ها انداخته است.

حجت الاسلام سیاوشی در بخش دیگری از خطبه ها گفت: ما در بحث های علمی، نظامی و… پیشرفت خوبی داشتیم و فقط در اقتصاد کمی مشکل داریم که با شعار امسال که حمایت از کالای ایرانی است امیدواریم بتوانیم پیشرفت داشته باشیم.

وی ضمن در پیش بودن روز طبیعت گفت: مناسب است که فکری با خود با توجه به بارش های کم بکنیم و خداوند می فرمایند که دقت کرده اید که این آبی که می خورید از کجا آمده است؟ آیا شما آنرا نازل کردید؟ این بیابان را شما سبز کرده اید یا ما این کار را کرده ایم؟

وی افزود: آیا نماز باران می خوانید؟ قربانی می کنید؟ خمس و زکات می دهید؟ به فکر افتاده اید که در صورت عدم انجام سنت های حسنه بلا نازل می شود؟

وی در پایان گفت: نگذارید این سنت های الهی تعطیل شود و امسال که خشکسالی است و بهار طبیعت به صورتی که باید باشد نیست این بهار معنویت (ماه رجب) را پاس بداریم و شاید این وضعیت تلنگری است که ما بیدار شویم تا این سال برای همه مومنان سال پربرکتی باشد.

انتهای پیام/ دیار اقوام/ پ