1726068
۱۵:۳۶ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۱۲

از سوی سرپرست اورژانس آران و بیدگل اعلام شد:

۶۴ نفر مصدوم و یک فوتی در ایام نوروز/ زمان حضور اورژانس آران و بیدگل، پائین تر از میانگین کشوری است

سرپرست اورژانس آران و بیدگل گفت: ۵۱ نفر در تصادف های درون شهری و ۱۳ نفر در جاده های این شهرستان آسیب دیده اندکه بلافاصله با حضور کارکنان اورژانس، به بیمارستان اعزام شدند و یک کودک هم در اثر تصادف درون شهری در بیمارستان جان باخت.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از صدای سلامت؛ علیرضا راحتی بیان کرد: در شهرستان آران و بیدگل دو پایگاه اورژانس شهری و سه پایگاه اورژانس جاده ای به طور شبانه روزی در حال ارائه خدمات به مسافران هستند.

سرپرست مرکز حوادث و فوریت های پزشکی شهرستان آران و بیدگل ادامه داد: اورژانس این منطقه در ایام تعطیلات نوروزی تا روز گذشته به 56 تصادف شامل 48 تصادف شهری و هشت تصادف جاده ای امداد رسانی کرده است.

وی در تشریح امداد رسانی در تصادفات هم گفت: وی با اشاره درمان سرپایی سه نفر از آسیب دیدگان افزود: 51 نفر در تصادف های درون شهری و 13 نفر در جاده های این شهرستان آسیب دیده که بلافاصله با حضور پرسنل اورژانس، به بیمارستان اعزام شدند و یک کودک هم در اثر تصادف درون شهری در بیمارستان جان باخت.

راحتی همچنین خاطر نشان کرد: 156 مأموریت غیر تصادفی در نوروز از سوی کارشناسان فوریت‌های پزشکی انجام شده که 15 مورد بیمار قلبی، 18 بیمار تنفسی، یک نفر سکته مغزی و 122 نفر با سایر بیماری های اورژانسی به بیمارستان منتقل شدند.

سرپرست اورژانس آران و بیدگل در ادامه تصریح کرد: میانگین کشوری زمان رسیدن نیروهای امدادی به محل حادثه های شهری و جاده ای به ترتیب هشت و 14 دقیقه است که این میزان در آران و بیدگل به ترتیب با میانگین های شش دقیقه و 40 ثانیه و هفت دقیقه به ثبت رسیده است.

شهرستان آران و بیدگل با جمعیت بیش از 103 هزار نفر در فاصله شش کیلومتری کاشان و 215 کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

انتهای پیام/ت