صفحه اصلی » اجتماعی » ضرورت مبارزه با مافیای قاچاق کالا/ حمایت از کالای ایرانی مهم‌ترین نیاز اقتصاد کشور است

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛

ضرورت مبارزه با مافیای قاچاق کالا/ حمایت از کالای ایرانی مهم‌ترین نیاز اقتصاد کشور است

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی گفت: انتخاب شعار سال با عنوان حمایت از کالای ایرانی، با هوشمندی خاص و به عنوان مهمترین نیاز اقتصاد کشور مطرح شده است، برای تحقق این شعار زیرساخت‌هایی لازم است که از مهمترین آن‌ها مبارزه با مافیای قاچاق کالا است.

تاریخ انتشار: ۲۱:۰۴ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛ سمیه محمودی عصر امروز در جمع خبرنگاران عنوان کرد: بدون هیچ گونه شک و تردیدی پرداختن به امور اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، اشتغال، رفع موانع تولید، ایجاد زیر ساخت های اساسی و از بین بردن آسیب های اجتماعی در سال پیش رو، نیازمند برنامه ریزیهای هوشمندانه در دوره‌های زمانی کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت توسط است.

وی، با بیان اینکه مجموعه مدیریتی و به‌ویژه عالی ترین مرجع نظام اجرایی دولت در دو شهرستان شهرضا و دهاقان، باید در این زمینه فعالیت کنند، بیان کرد: بهره گیری از تمامی توانمندی ها و پتانسیل های موجود دلسوزان و علاقه مندان به تعالی و پیشرفت انقلاب مقدس اسلامی ضرورت است.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: غفلت از توانمندی های مشترک و پرداختن تنگ نظرانه به روش ها و منش‌های سیاسی، تنها ما را در تحقق و نیل به اهدافی که برای مردم حائز اهمیت و تضمین کننده دوام و استمرار انقلاب شکوهمند اسلامی و پاسداری از خون صدها هزار شهید، جانباز و آزاده خواهد بود، دور می کند.

محمودی، اظهار کرد: نقش محوری امامان جمعه، ائمه جماعات و فرمانداران هر دو شهرستان در تنظیم روابط تاثیرگذار و ثمربخش کلیه گروه ها، افراد، تشکلها و دلسوزان انقلاب اسلامی در تحقق شعار سال، اساسی و تاثیر گذار خواهد بود.

وی، با تأکید بر ضرورت تشکیل هسته های مشورتی، اتاق فکر و ایجاد بانک های اطلاعاتی تصریح کرد: بهره گیری از برنامه ریزی های پژوهش محور و آینده نگرانه یکی از اساسی ترین مکانیزم های تحقق اهداف مورد نظر خواهد بود.

ضرورت استفاده از تجارب علمی برای رونق اقتصادی منطقه

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی،  بهره گیری از نظرات اساتید وهیئت های علمی مراکز دانشگاهی موجود در منطقه را اقدامی مؤثر در تقویت زیرساخت های اقتصادی دانست و افزود: استفاده کردن از نظرات کارشناسی و بهره بردن از اندوخته های علمی و عملی اساتید این مراکز از عناصر اساسی و تاثیر گذار در امر برنامه ریزی های علمی و کاربردی خواهد بود.

محمودی، با اشاره به وجود شهرک های صنعتی واقع در حوزه استحفاظی شهرستان‌های شهرضا و دهاقان، بیان کرد: به وجود آوردن بستر های لازم به منظور استقرار شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها به عنوان یکی از پارامترهای موثر در ایجاد اشتغال، تولید علم و ثروت خواهد بود که قطعا با برنامه ریزی صحیح و بهره برداری از همه ظرفیت های موجود شرایط مورد نظر را فراهم خواهد کرد.

احیای منطقه ویژه اقتصادی نیازمند همکاری مسئولان استانی و شهرستانی

وی، بر ضرورت تلاش در جهت احیاء منطقه ویژه اقتصادی شهرضا، تأکید و اظهار کرد: ایجاد همگرایی لازم بین وزارتهای امور اقتصادی و دارایی و صنعت ومعدن و تجارت و رفع موانع چند ساله در این بخش و عنایت ویژه مراجع عالی رتبه شهرستانی، استانی و کشوری در جهت عملیاتی کردن آغاز روند اجرایی این طرح نقش موثری در رونق اقتصادی منطقه ایفا خواهد کرد.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مهارت آموزی و کارورزی دانش آموزان، دانشجویان و فارغ التحصیلان مراکز دانشگاهی، بیان کرد: بایستی از هم اکنون با تغییر و یا اصلاح در رویکرد امور آموزشی بستر و شرایط لازم را در جهت برخورداری از وجود فارغ التحصیلان و یا نیروهای فنی و با مهارت آماده شود.

لازم است از هنر سفال و سرامیک شهرضا بیشتر حمایت شود

محمودی، بر ایجاد بستر های لازم به منظور تقویت تولید صنایع دستی به ویژه سفال و سرامیک و مشاغل خانگی تأکید و عنوان کرد: استفاده کامل ازهنر تولید فرش دستباف، گلیم و گبه عشایرمستقر در شهرستان های حوزه انتخابیه، از دیگر راهکارهای اساسی توانمندتر کردن امور اقتصادی منطقه است.

وی، با تأکید بر ضرورت توجه به ظرفیتهای بوم گردی و گردشگری شهرستان‌های شهرضا و دهاقان، اظهار کرد: تغییر و اصلاح در کشت و تولید محصولات کشاورزی باتوجه به خشکسالی های یک دهه اخیر و اصلاح روش‌های آبیاری از جمله مواردی است که مدیران این حوزه در استمرار روند اصلاحات اخیر خود باید بیش از پیش به آن بپردازند.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به نام‌گذاری سال 97 تحت عنوان حمایت از کالای ایرانی، اظهار کرد: اگر کالای باکیفیت تولید شود، مردم نیز به استفاده از آن تشویق خواهند شد.

در زمینه اقتصاد مقاومتی اقدامات قابل توجهی انجام نشد

محمودی، با بیان اینکه در سال گذشته در زمینه اقتصاد مقاومتی اقدامات قابل توجهی انجام نشد، اظهار کرد: باید مبادی قاچاق کالا کنترل و با دلالان مبارزه می‌شد اما متأسفانه این کارها به خوبی و به طور کامل انجام نشد.

وی، با بیان اینکه همه کشورهای توسعه ‌یافته فرایند تقویت مبانی اقتصاد داخلی را از حمایت از کالاهای داخلی آغاز کرده‌اند، بیان کرد: انتخاب شعار سال تحت عنوان حمایت از کالای ایرانی، با هوشمندی خاص و به عنوان مهمترین نیاز اقتصاد کشور مطرح شده است، برای تحقق این شعار زیرساخت‌هایی لازم است که از مهمترین آن‌ها مبارزه با مافیای قاچاق کالا است.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، با اشاه به صنعت خودروسازی داخلی، عنوان کرد: در این زمینه اگر همت تولیدکنندگان داخلی بر اصلاح وضعیت موجود نباشد توان رقابت با تولیدات خارجی را از دست می‌دهیم.

محمودی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به تلاش‌ های رییس جمهور آمریکا برای خروج از برجام عنوان کرد: یکی از ضرورت‌ های حمایت از کالای ایرانی در شرایط فعلی مشخص می‌شود زیرا نباید به حمایت بیگانگان و سرمایه‌‌های خارجی امیدوار باشیم.

وی، خروج آمریکا از برجام را نشانه عدم تعهد و پایبندی این کشور به تعهدات و غیرقابل اطمینان بودن مسئولان آن دانست وافزود: برای تقویت اقتصاد ملی باید به توانمندی های داخلی متکی باشیم.

 

انتهای پیام/ گ. پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99