images
۲۳:۵۰ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۱۵

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبر داد:

انجام ۲۱ هزار بازرسی بهداشتی در اصفهان/ ماموریت ستاد نوروزی دانشگاه علوم پزشکی پایان یافت

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: مرکز بهداشت استان در ایام نوروز، فعالیت گسترده ای داشت و ۲۱ هزار و ۲۰۸ بازرسی میدانی از مراکز مختلف انجام داد که در روند این بازرسی ها، دو هزار و ۸۴۸ نمونه برداری و ۷۸۶ مداخلات نظارتی پلمپ انجام شد.

به گزارش صاحب نیوز؛ کیانوش جهانپور در گفت وگو با صدای سلامت بیان کرد: ستاد نوروزی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از ۲۴ اسفند شروع شد و تا پایان روز ۱۴ فروردین ادامه داشت،

وی ادامه داد: ماموریت های متعددی در حوزه های مختلف اورژانسی، بهداشتی و درمانی در این مدت در سطح استان انجام که این کار با همت و تلاش شبانه روزی معاونت های مختلف موجب رضایت مردم اصفهان و مسافران شد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان در تشریح خدمات ۲۰ روزه  ستاد نوروزی گفت: ستاد هدایت و مرکز پایش مراقبت‌های پزشکی در این مدت پاسخگوی ۱۲ هزار و ۹۲۳ تماس هماهنگی برای ارائه خدمت به بیماران بود.

جهانپور افزود: همچنین در رابطه با فعالیت‌های این ستاد، ۶۶۸ تماس مربوط به خدمات دیالیز، دو هزار و ۶۲ تماس مربوطه به ارائه خدمات به بیماران اورژانس و یک هزار و ۳۸۷ تماس مربوط پیگیری مادر پر خطر بود.

این مسئول در تشریح خدمات ارائه شده از سوی مرکز اورژانس استان هم خاطر نشان کرد: بیست روزی که ستاد نوروزی در دانشگاه فعال بود، ۱۲ هزار و ۹۴۱ مأموریت از سوی مرکز حوادث و فوریت های پزشکی انجام شد که سه هزار و ۵۶۲ مورد مأموریت ترافیکی و نه هزار و ۳۷۹ مأموریت غیر ترافیکی از عملکرد این مرکز بود.

به گفته جهانپور در طول این مدت ۳۲ مورد فوتی در جاده های استان اصفهان که مربوط به مأموریت های اورژانس بود، صورت گرفت.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبر از ترخیص زیر شش ساعت برای ۲۴ هزار و ۹۸۴ بیمار در مراکز درمانی استان داد و تصریح کرد: هشت هزار و ۹۴۶ نفر هم بستری شدند و دو هزار و ۹۰۸ تخت ویژه در اختیار بیماران قرار گرفت.

وی ادامه داد: مرکز بهداشت استان هم در این ایام فعالیت گسترده ای داشت و ۲۱ هزار و ۲۰۸ بازرسی میدانی از مراکز مختلف انجام داد که در روند این بازرسی ها، دو هزار و ۸۴۸ نمونه برداری و ۷۸۶ مداخلات نظارتی پلمپ انجام شد.

جهانپور در پایان گفت: معاونت غذا و دارو هم در کنار ۱۹۱ مورد بازرسی میدانی،  ۳۷ مورد بازدید از صنایع تولیدی مواد غذایی و ۶۴ مورد تحویل دارو به بیماران صعب العلاج در کارنامه نوروزی خود ثبت کرد.

به گفته این مقام مسیول، ماموریت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در ستاد نوروزی به پایان رسید.

انتهای پیام/ گ. ف