صفحه اصلی » اجتماعی » انجام بیش از 8 هزار مأموریت نوروزی توسط اورژانس شهرضا

رییس مرکز بهداشت شهرستان شهرضا خبر داد؛

انجام بیش از 8 هزار مأموریت نوروزی توسط اورژانس شهرضا

رییس مرکز بهداشت شهرستان شهرضا گفت: مأموران امدادری اورژانس شهرضا در ایام نوروز امسال هشت هزار و 400 مأموریت اورژانسی انجام دادند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۱ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ سید حجت الله موسوی صبح امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فعالیت تیم بازرسان بسیج سلامت نوروزی شهرستان از یکم اسفندماه سال گذشته آغاز و تا 14 فرودین 97 ادامه داشت که در جریان آن 860 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته کشف و معدم شد.

وی، با اشاره به انجام یکهزار و 233 مرحله بازدید از یکهزار و 185 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و آشامیدنی، بیان کرد: در همین مدت 253 مرحله بازدید از 122 امکنه بین راهی و 224 مرحله بازدید از 807 اکنه عمومی شهرستان انجام شد و 12 نفر از متخلفان بهدشتی نیز به مراجع قضایی معرفی شدند.

رییس مرکز بهداشت شهرستان شهرضا، از تعطیلی شش واحد صنفی این شهرستان به دلیل تخلفات بهداشتی خبر داد و افزود: چهار واحد این تعداد مربوط به مراكز تهيه، عرضه و فروش موادغذايي و دو واحد نیز مربوط به اماکن بین راهی بوده است.

موسوی، با بیان اینکه 584 کارت بهداشتی برای مالکان مراکز تهیه و عرضه مواد غذایی صادر شده است گفت: نتیجه 103 مرحله نمونه برداری میکروبی از آب آشامیدنی و  56 مرحله این ین نمونه برداری از آب استخر مثبت گزارش شد، این در حالی است که 1377 مرحله کلرسنجی آب آشامیدنی و 56 مرحله کلرسنجی آب استخر نیز انجام شد.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انجام 51 دوز واکسیناسیون هاری در این مدت، بیان کرد: غربالگری تالاسمی برای 35 نفر از زوج‌های جوان و 81 مرحله غربالگری هیپوتیروئیدی نوزادان نیز انجام شد.

رییس مرکز بهداشت شهرضا، همچنین با اشاره به انجام مراقبت‌های درمانی برای 260 نفر بیمار مبتلا به دیابت، عنوان کرد: ارزیابی خطر بیماری‌ های قلبی و عروقی برای 820 نفر و واکسیناسیون بدو تولد در زایشگاه برای 110 نوزاد انجام شده است.

موسوی، در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به برقراری هشت هزار و 400 تماس با مرکز مرکز اورژانس 115 شهرستان شهرضا، از کشته شدن شش نفر در حوادث ترافیکی جاده ای این شهرستان در همین مدت خبر داد.

وی، از انجام 623 مأموریت اورژانسی در ایام نوروز امسال در این شهرستان خبر داد و افزود: 431 مرحله از این مأموریت ها شهری و 192 مرحله از آنها جاده ‌ای بوده است.

رییس مرکز بهداشت شهرضا، با اشاره به بستری شدن 474 نفر و درمان سرپایی 149 نفر عنوان کرد: دو مورد مسمومیت با گاز منواکسیدکربن نیز در این مدت گزارش شده است.

انتهای پیام/شهرضانیوز/پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99