صفحه اصلی » اجتماعی » بازدید ۱۱۲ هزار نفر از جاذبه های گردشگری شهرستان/ برنامه نوروزگاه تیران وکرون در کاخ چهل ستون برگزار شد

فرماندار تیران و کرون خبر داد؛

بازدید ۱۱۲ هزار نفر از جاذبه های گردشگری شهرستان/ برنامه نوروزگاه تیران وکرون در کاخ چهل ستون برگزار شد

فرماندار تیران و کرون گفت:112 هزار نفر از جاذبه های فرهنگی، گردشگری و مذهبی تیران و کرون در ایام نوروز بازدید کردند.

تاریخ انتشار: ۱۷:۴۳ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ علی رحمانی در گفتگو با سفیر تیران و کرون، با اشاره به فعالیت های نوروزی انجام شده در شهرستان برای استقبال از مسافران، اظهار کرد: گردشگران زیادی در ایام تعطیلات سال جدید از این شهرستان بازدید کردند که بیش از یازده هزار و صد نفر از آن ها در مکان های مختلف از جمله مدارس و زائرسراها اقامت داشتند.

بازدید حدود 112 هزار نفر از جاذبه های گردشگری شهرستان

فرماندار تیران و کرون با بیان اینکه جاذبه های گردشگری متعدد و  متنوعی در این شهرستان وجود دارد، گفت: حدود صد و دوازده هزار نفر از این جاذبه های فرهنگی، گردشگری و مذهبی در ایام عید بازدید کردند که جذب این تعداد گردشگر قطعا تاثیر خوبی در ساماندهی بهتر جاذبه های دیدنی شهرستان و جذب گردشگران بیشتر خواهد داشت.

وی با اشاره به ساماندهی نسبی در روستای گردشگری کرد علیا و مرمت و بازسازی بخشی از شهر زیر زمینی این روستا، اذعان کرد: مسافران و گردشگران زیادی در ایام نوروز از این روستا و مناطق گردشگری آن بازدید کردند که با تکمیل بازسازی این منطقه، بستر خوبی برای جذب گردشگران بیشتر فراهم خواهد شد.

رحمانی افزود: مناطق گردشگری تیران و کرون از جمله امامزاده احمد رضا (ع)، امامزاده عید الله (ع)، امامزاده احمد (ع)، چشمه مرغاب، سد خمیران، سد چشمه شاهی و منطقه دالانکوه، منطقه دربند تیران، قلعه تاریجی جاجا و قلعه تاریخی قمشلو در ایام مختلف سال گردشگران و مسافران زیادی را به خود جذب می کند.

ویژه برنامه نوروزگاه تیران و کرون در چهل ستون اصفهان برگزار شد

وی خاطرنشان کرد: سه نمایشگاه و بازارچه صنایع دستی و ویژه برنامه روز فرهنگی و نوروزگاه تیران و کرون در باغ موزه چهل ستون اصفهان برای استقبال بیشتر از گردشگران نوروزی در ایام تعطیلات برگزار شد که بستر خوبی را برای معرفی ظرفیت های شهرستان فراهم کرد.

وی ادامه داد: گشت مشترک میراث فرهنگی و گردشگری و شبکه بهداشت و درمان 13 مورد بازرسی و نظارت از مجتمع های بین راهی و زائرسراها را انجام دادند تا از بروز هر گونه مشکل بهداشتی برای مردم و مسافران جلوگیری شود.

تصادفات نوروزی در تیران و کرون دو نفر فوتی و 14 مجروح برجای گذاشت

رحمانی در بخشی دیگر از سخنانش با بیان اینکه تیران و کرون یکی از محورهای پرتردد استان اصفهان محسوب می شود، یادآور شد: 11 مورد تصادف در ایام نوروز به خصوص در جاده تیران به داران به ثبت رسید که دو نفر فوتی و 14 مجروح را بر جای گذاشت.

فرماندار تیران و کرون تصریح کرد: هلال احمر شهرستان با برپایی سه ایستگاه امداد و نجات جاده ای و کوهستان و یک ایستگاه راهنمای مسافر در ورودی شهر تیران به گردشگران نوروزی خدمت رسانی کرد.

مراجعه روزانه 200 خودرو به ایستگاه راهنمای مسافر هلال احمر

وی با اشاره به به ارائه خدمات مختلف از جمله تست فشار و قند خون، ایحاد فضای دوستدار کودک، آموزش کمک های اولیه، ارائه نقشه های مراکز گردشگری شهرستان و استان و راهنمایی گردشگران برای مراجعه به مناطق گردشگری توسط ایستگاه هلال احمر واقع در میدان ورودی شهر تیران، یادآور شد: روزانه دویست خودرو به صورت میانگین به این ایستگاه راهنمای مسافر مراجعه کرده اند.

 

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون/ گ. ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!