how-to-read-the-friday-prayers
۱۴:۴۵ - جمعه ۱۳۹۷/۰۱/۱۷

در خطبه های نماز جمعه لنجان مطرح شد؛

لزوم اصلاح مدیریت‌های غیر جهادی و غیر راهبردی در کشور/ اقتصاد مقاومتی در بستر حمایت از کالای ایرانی محقق می شود

اصلاح مدیریت‌های غیر جهادی و حمایت از کالای ایرانی سرخط مطالب مطرح شده در خطبه‌های نماز جمعه لنجان بود.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الاسلام مسعود سرافراز ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه فولادشهر با تقدیر از تمام نهادهایی که در ایام نوروز مشغول خدمت‌رسانی به مردم بودند، اظهار کرد: تلاش شبانه‌روزی نیروهای امدادی و هلال‌احمر، نیروهای نظامی و انتظامی و اکیپ‌های نوروزی سبب شد تا مردم با خیالی آسوده به مسافرت در این ایام بپردازند.

امام‌جمعه فولادشهر از کاهش ۳۸درصدی سرقت‌ها در ایام نوروز امسال خبر داد و خاطرنشان کرد: متلاشی شدن دو باند سرقت منزل در این ایام تنها بخشی از فعالیت‌های نیروی انتظامی فولادشهر بود که البته مسئولان این نوید را داده‌اند که امسال با راه‌اندازی واحد مشاوره و مددکاری پلیس در فولادشهر بخش عمده‌ای از مشکلات کاهش خواهد یافت.

وی با تأکید براینکه  یکی از تهدیدات و آسیب‌های جدّی در کشورمان مدیریت‌های غیر جهادی و غیر راهبردی است که نباید از آن غافل شد، تصریح کرد: تجربه نشان داده است که هرگاه جهادى عمل کردیم، توفیقات بیشترى نصیب کشور و مردم شده است.

خطیب نماز جمعه فولادشهر با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در خصوص حمایت از کالای ایرانی یادآور شد: مشکلاتى که وجود دارد با گفتن و حرف زدن و شعار و بنر و همایش حل نمی ى‏شود و ضروری است تا با اقدام و ابتکار عمل مشکلات مرتفع شوند.

امام‌جمعه فولادشهر افزود: مدیر سرمایه‌داری که حتى یک روز هم رنج گرسنگى و تشنگى را تجربه نکرده چگونه می‌تواند درد محرومان و مستضعفان و طبقات پایین جامعه را درک نماید و یا دغدغه تغییر و تحول انقلابى و پیشرفت و اقتدار نظام را داشته باشد!

وی تأکید کرد: مردم بین مدیرى که جهادى و انقلابى و صادقانه و بی‌منت خدمت می‌کند با مدیرى که همواره به مقام و مسئولیت خود نگاه ابزارى داشته و در پى روزمرگى و در تکاپوى ثروت‌اندوزی و قدرت است، تفاوت قائل هستند.

سرافراز نگاه تشریفاتى به منویات رهبر معظم انقلاب را یکی دیگر از آسیب مترتب کشور دانست و متذکر شد: جای بسی تامل است که آمارهاى رسمى نشان می‌دهد حجم کالای قاچاق در کشور بین ۲۰ تا ۲۵ میلیارد دلار و به اعتقاد دولتی‌ها ۱۵ میلیارد دلار است و بر اساس اظهارات رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ۷۰ درصد این کالاها از مبادى رسمى کشور وارد می‌شود.

امام جمعه فولادشهر با بیان اینکه ورود کالاى قاچاق به بازارهاى کشور سمى مهلک براى چرخه تولید، عرضه و تقاضا است، تأکید کرد: دولت باید بیشتر از پیش توجه خود را به مبارزه با قاچاق معطوف کند تا بتواند با گروه‌ها و باندهاى فاسد اقتصادى برخورد جدى داشته باشد.

اقتصاد مقاومتی در بستر حمایت از کالای ایرانی محقق می شود

حجت‌الاسلام حسن صفرزاده ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه زاینده‌رود اظهار کرد: دشمنان همواره درصدد هستند تا با توطئه‌های مختلف انقلاب اسلامی ایران را با چالش روبه‌رو سازند.

امام جمعه زاینده‌رود شکست توطئه‌های ۴۰ ساله دشمنان را نتیجه اقتدار و ایستادگی ملت ایران دانست و تصریح کرد: ناکامی آمریکا در رویارویی با انقلاب اسلامی ایران در برهه‌های زمانی مختلفی به‌ویژه در شکست تکفیری‌ها در منطقه، بیانگر اقتدار ایران در منطقه است.

وی با تأکید براینکه دشمنان برای مقابله با کشورمان از هیچ تلاشی مضایقه نکرده‌اند، متذکر شد: حمایت از گروهک منافقان، چنگ زدن به دامن برخی از دولت‌های مرتجع و متزلزل عرب منطقه، حمایت از گروهک‌های تروریستی و عناصر نفوذی داخلی تنها بخشی از خباثت‌های دشمنان در قبال جمهوری اسلامی ایران است.

خطیب نماز جمعه زاینده‌رود اقتصاد مقاومتی را در بستر حمایت از کالای ایرانی دانست و افزود: مردم کشورمان اعم از فروشندگان و مصرف‌کنندگان باید در خریدوفروش کالای ایرانی از خود تعصب نشان دهند تا شعار سال به معنای واقعی کلمه محقق شود.

امام‌جمعه زاینده‌رود  بابیان اینکه امیدآفرینى و امیدبخشى یک اصل اجتناب‌ناپذیر در جامعه است، تأکید کرد: امیدآفرینی نه‌تنها حرکت و همت را در جامعه گسترش می‌دهد بلکه از کسالت، سستى، کژى و تنبلى در جامعه نیز جلوگیری می‌کند.

انتهای پیام/صدای لنجان/ن