IMG_3091
۱۵:۵۷ - جمعه ۱۳۹۷/۰۱/۱۷

امام جمعه چادگان:

بعد سیاسی و اجتماعی زندگی امام موسی کاظم(ع) قابل توجه است

امام جمعه چادگان با بیان این که بعد سیاسی و اجتماعی امام موسی کاظم(ع) قابل توجه است، گفت: ایشان افراد و نزدیکان را از همکاری با ستمکاران نهی می کردند.

به گزارش صاحب نیوز حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته چادگان اظهار کرد: بهترین توصیه برای بندگان خدا، تقواست، وقتی نمی دانیم وجود ما و تداوم آن از خداست جا دارد شکر بیشتری داشته باشیم.

وی سالروز شهادت حضرت امام موسی بن حعفر(ع) را به همه دوستداران اهل بیت تسلیت گفت و افزود: امام موسی کاظم (ع) در همه جوانب مانند عبادت الگو است و  حتی در زندان هم به این فکر نمی کند که  فقط گریه کند، بلکه از آن نردبان ترقی می سازد و جزء عبادت و خدا ترسی ندارد.

امام جمعه چادگان به یکی از ویژگی های حضرت امام موسی بن حعفر(ع) به نام زهد اشاره کرد و گفت: زهد ایشان که امروز بسیار مهم است زیاد بود، زهد یعنی مال داشته باش ولی تعلق به آن نداشته باش، بلکه از آن برای آخرت، کمال و قرب الهی استفاده کن.

حجت الاسلام سلیمانی با بیان این که بعد سیاسی و اجتماعی امام موسی کاظم(ع) قابل توجه است، گفت: ایشان افراد و نزدیکان را از همکاری با ستمکاران نهی می کردند و دیگر بعد ایشان، حضور عوامل ایشان در دستگاه حکومت بود که به شرط کمک به شیعیان اجازه حضور آنان را در دستگاه حکومت می دادند.

وی روایتی از حضرت نقل کرد و افزود: کسی که مروت ندارد دین ندارد و کسی که عقل ندارد نیز دین ندارد.

وی با طرح این سوال که آیا چون توانمندی هست باید به دنبال وابستگی بود، اظهار کرد: انقلاب آمد که وابستگی قطع شود، باید نگاه به درون کشور باشد، عواملی هم هست که مانع این هدف است و باید مبارزه کرد که در رأس آن آمریکا است و  آمریکا بارها اعلام کرده، دشمن ما ایران است.

حجت الاسلام سلیمانی با تبریک سالروز قطع رابطه با آمریکا در 20 فروردین ماه افزود: جای تبریک دارد، چرا که رابطه گرگ و میش بود.

وی همچنین سالروز تثبیت انرژی هسته ای را تبریک و سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم شهید آوینی را در این روز گرامی داشت و تأکید کرد: باید روش شهید آوینی را در سبک زندگی به کار گرفت.

امام جمعه چادگان، روز 20 فروردین سالروز شهادت شهید صیاد شیرازی را گرامی داشت و بیان کرد: او مرد با اخلاص و هم پیشتاز مبارزان بود که جوانان باید راه و روش این بزرگان را بشناسند و بکار بندند.

انتهای پیام/چادگان نا