صفحه اصلی » اجتماعی » انجام 18 عملیات امداد و نجات توسط نجاتگران تیران و کرون در نوروز/ 200 نفر اسکان اضطراری داده شدند

رئیس جمعیت هلال احمر تیران و کرون خبر داد؛

انجام 18 عملیات امداد و نجات توسط نجاتگران تیران و کرون در نوروز/ 200 نفر اسکان اضطراری داده شدند

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تیران و کرون گفت: پایگاه های امداد و نجات جاده ای در ایام نوروز 18 مورد عملیات امداد رسانی در حوادث مختلف جاده ای را داشته اند که 20 نفر در این عملیات ها به مراکز درمانی اعزام و 18 نفر بع صورت سرپایی درمان شده اند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۴۳ - شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۱۸

حجت الله صالحی در گفتگو با صاحب نیوز با اشاره به برپایی پایگاه های نوروزی جمعیت هلال احمر در محورهای اصلی تیران و کرون، اظهار کرد: نجاتگران در دو پایگاه امداد و نجات جاده ای محور داران به تیران در ایستگاه تقی آباد و محور تیران به شهرکرد در ایستگاه طلازرین در کنار مردم بوده و به هم نوعان خدمت رسانی کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان با اشاره به فعالیت پایگاه امداد و نجات کوهستان در بخش کرون، گفت: مردم از جاذبه های گردشگری و طبیعی شهرستان استقبال زیادی در ایام نوروز کردند که این پایگاه برای امداد رسانی به حادثه دیدگان در آماده باش قرار داشت.

وی افزود: پایگاه های امداد و نجات جاده ای در ایام نوروز 18 مورد عملیات امداد رسانی در حوادث مختلف جاده ای را داشته اند که 20 نفر در این عملیات ها به مراکز درمانی اعزام و 18 نفر بع صورت سرپایی درمان شده اند.

صالحی ادامه داد: بیش از 40 نفر در ایام نوروز برای استفاده کردن از خدمات درمانی به این پایگاه ها مراجعه کرده اند حدود 80 نفر از خدمات سلامت پایگاه های هلال اححمر از جمله تست فشار خون و قند خون بهره برده اند.

وی با تقدیر از همکاری سایر ارگان های دولتی با هلال احمر، تصریح کرد: پایگاه راهنمای مسافران در ورودی شهر تیران در ایام نوروز  به مسافران خدمت رسانی کرد که امدادگران علاوه بر انجام تست سلامت، بروشورهای راهنمای گردشگر شهرستان و بروشورهای آموزشی مختلفی را به مسافران ارائه دادند.

صالحی تعداد مراجعه کنندگان روزانه به این ایستگاه را به صورت میانگین 200 خودرو اعلام کرد و  افزود: نجاتگران در این پایگاه علاوه بر ارائه خدمات بیان شده، محیطی را با عنوان ایستگاه کودک برای استفاده مسافران و استراحت موقت آنها فراهم کرده بودند.

رئیس جمعیت هلال احمر تیران و کرون با اشاره به فعالیت ۶۰ نجاتگر فعال در پایگاه ها، گفت: 9 نفر نجاتگر روزانه در دو شیفت کاری در پایگاه های امداد و نجات جاده ای مشغول به فعالیت بوده و علاوه بر راهنمایی مسافران و معاینه آنها، در حوادث و تصادفات جاده ای به امدادرسانی به حادثه دیدگان پرداختند.

وی یادآور شد: پایگاه تقی آباد با ارائه خدمات نوروزی و تامین امکانات رفاهی، امکان اسکان اضطراری مسافران را فراهم کرده بود که بیش از 200 نفر در ایام نوروز در این ایستگاه اسکان داشتند.

انتهای پیام/گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد