FB_IMG_1523125330500
۲۳:۵۳ - شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۱۸

با همکاری ارتش سوریه؛

عملیات نابودی آخرین گروه تروریستی در مرکز دمشق آغاز شد+ تصاویر

نیروهای ارتش سوریه با پشتیبانی جنگنده های روسی، عملیات آزادسازی شهرک راهبردی دوما را آغاز کردند.

به گزارش صاحب نیوز؛  پس از آنکه گروه تروریستی «جیش الاسلام» بر اثر اختلاف شدید بین فرماندهان، عملیات انتقال عناصر به شمال سوریه را متوقف کردند، ارتش سوریه با همکاری جنگنده های روسیه حمله گسترده ای را برای پاکسازی آخرین پایگاه تروریست ها آغاز کرد.

سایت خبری «المراسلون» سوریه اعلام کرد: نیروهای «گارد ریاست جمهوری، النمر و دفاع ملی» با پشتیبانی جنگنده های روسی، از صبح روز گذشته عملیات گسترده و وسیعی را برای آزادسازی شهرک راهبردی «دوما» واقع در مرکز غوطه شرقی دمشق آغاز کردند.

نیروهای سوری در ابتدای عملیات خود توانستند خطوط دفاعی تروریست ها را در حومه جنوب شهرک بشکنند و مزارع را به طور کامل پاکسازی کنند.

سپس نیروها عملیاتی را از محور غربی دوما آغاز کردند و توانستند با پشتیبانی جنگنده های روسی، خود را به وروری شهرک برسانند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، ده ها تروریست ها در عملیات آزادسازی مزارع جنوبی و غربی دوما به هلاکت رسیده اند و باقی تروریست ها به مرکز شهرک متواری شده اند.

هم زمان تروریست ها برای توقف عملیات ارتش، ده ها خمپاره به مناطق مرکزی شهر دمشق از جمله «العباسیین، المزه، البرزه و …» پرتاب کردند و ده ها شهروند سوری را شهید و زخمی کردند.

بر اساس اعلام رسانه های سوری، ارتش سوریه قصد دارد با آزادسازی کامل شهرک راهبردی دوما، به حضور آخرین گروه تروریستی در مرکز شهر دمشق پایان دهند.

به گزارش صاحب نیوز، تنها گروه تروریستی جیش الاسلام در شهرک دوما واقع در مرکز شهر دمشق حضور دارند.

انتهای پیام/ المراسلون/ت.ه