2216927
۱۱:۰۵ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۰

مدیر آموزش و پرورش آران و بیدگل:

۱۸ درصد مدارس آران و بیدگل دو شیفت است/ کاهش شش درصدی این میزان با بهره‌برداری از طرح‌های جدید

مدیر آموزش و پرورش آران و بیدگل گفت: ۱۸ درصد مدارس آران و بیدگل دو شیفت است که با بهره برداری از مدارس جدید، این میزان به ۱۲ درصد کاهش خواهد یافت.

محمد معدندار در گفت و گو با صاحب نیوز با بیان این که بهره برداری از یک مدرسه خیرساز و دو مدرسه برکت تمام مشکل فضای آموزش سفیدشهر را برطرف خواهد کرد، تصریح کرد: در یزدل و ابوزیدآباد فضای آموزشی کافی در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است، ولی مشکل کمبود فضای آموزشی و مدارس تخریبی در شهرهای آران و بیدگل و نوش آباد وجود دارد.

مدیر آموزش و پرورش آران و بیدگل توضیح داد: ۱۸ درصد مدارس آران و بیدگل دو شیفت است که با بهره برداری از مدارس جدید، این میزان به ۱۲ درصد کاهش خواهد یافت.

معدندار به کمبود فضای آموزشی در مدارس متوسطه اول و ابتدایی و فضای خالی در مدارس متوسطه دوم اشاره کرد و گفت: این معضل با توجه به تغییر بی قاعده نظام آموزشی به وجود آمده است.

وی اضافه شدن هنرستان شهید دشتبانی در سال جدید را یادآور شد و اضافه کرد: زمان تحصیل در هنرستان ها و مدارس کار و دانش یک سال افزایش یافته، علاوه بر این به خاطر آینده شغلی این مدارس، استقبال از آن ها بیشتر شده است.

معدندار عنوان کرد: تغییر ناگهانی نظام آموزشی در حالی که نه زیرساخت و نه نیروی انسانی مورد نیاز آن آماده شده بود، چالش های بسیاری را برای آموزش و پرورش به وجود آورد.

انتهای پیام/گ.ف