صفحه اصلی » اجتماعی » ضرورت تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه/ امتیاز شهر ملی سفال مورد بی مهری قرار گرفته است

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:

ضرورت تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه/ امتیاز شهر ملی سفال مورد بی مهری قرار گرفته است

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی گفت: امتیاز شهر ملی سفال باتلاش بسیاری برای شهرضا گرفته شد، اما هنوز از این موقعیت استفاده لازم نشده است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۲ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛ سمیه محمودی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طرح تأسیس وزارت میراث فرهنگی در کمیسیون مربوطه تدوین و به زودی در صحن علنی مجلس مطرح می شود، عنوان کرد: این اقدام علی رغم مخالفت مسئولان این سازمان انجام شده اما انجام این کار به سود صنعت گردشگری کشور است.

وی، با بیان اینکه در حال حاضر تنها رییس جمهور پاسخگوی نمایندگان مردم در مجلس درخصوص فعالیت های سازمان میراث فرهنگی است، بیان کرد: اگر ساختار این سازمان به وزارتخانه تغییر کند، امکانات و بودجه بیشتری به این بخش تعلق می گیرد.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، تأکید کرد: البته حمایت از صنایع دستی و میراث فرهنگی و رونق اقتصاد این بخش تنها متوجه دولت نیست و مردم و بخش خصوصی نیز بید بیشتر در این زمینه همکاری کنند.

محمودی، در ادامه افزود: امتیاز شهر ملی سفال باتلاش بسیاری برای شهرضا گرفته شد، اما هنوز از این موقعیت استفاده لازم نشده است.

وی، تصریح کرد: طبق تعهد انجام شده به سازمان میراث فرهنگی، قرر بود تعداد شاغلان هنر سافل در شهرضا افزایش یابد و کارگاه‌های بیشتری در این زمینه تأسیس و رشته تخصصی آن در دانشگاه ایجاد شود اما هیچ کدام از این اقدامات به طور کامل انجام نشد.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مردم باید از امکانات ایجاد شده در حوزه صنعت گردشگری استفاده کنند، بیان کرد: آمار بیکاری استان اصفهان همواره بیشتر از میانگین کشوری و با نرخ 17 درصد اعلام می شود، این در حالی است که در این استان امکانات و زیرساخت های بسیار خوبی در زمینه گردشگری و حذب توریست وجود دارد.

محمودی، با تأکید برضرورت حمایت از نظرات مردمی در زمینه رونق صنعت گردشگری، عنوان کرد: اشتغال تنها در بخش دولتی خلاصه نمی شود و لازم است از ایجاد عرصه های کارآفرینی در این حوزه نیز حمایت شود.

انتهای پیام/گ.ف

دیدگاه‌ها

  1. زیبارو گفته :

    تا جایی که من می دانم شهر لاله جین در استان همدان به دنبال کسب برند شهر سفال است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99