صفحه اصلی » استان » شهرضا » باغداران انار برای حذف شاخه‌های خشک و تکیده اقدام کنند/ اختلاف دما عامل شیوع بیماری‌های قارچی در گلخانه‌ها

رئیس اداره هواشناسی شهرضا:

باغداران انار برای حذف شاخه‌های خشک و تکیده اقدام کنند/ اختلاف دما عامل شیوع بیماری‌های قارچی در گلخانه‌ها

رئیس اداره هواشناسی شهرضا گفت: با توجه به سبز شدن درختان انار، باغداران انار نسبت به حذف شاخه های خشک و ضعیف اقدام کرده و به منظور پیشگیری از آفت سوسک و چوب خوار درختان انار، طوقه‌های خشک آلوده به لار و آفت را قبل از خروج حشره کام حذف و معدوم کنند.

تاریخ انتشار: ۱۷:۱۹ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛ستار سبزعلی عصر امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین تغییرات آب و هوایی شهرضا، اظهار کرد: کمینه دمای هوای شهرضا صبح امروز به 4.8 درجه سانتی گراد و بیشینه دما به 18.2 درجه سانتی گراد رسید.

رئیس اداره هواشناسی شهرستان شهرضا با بیان اینکه رطوبت دمای هوای امروزشهرضا 68 درصد بود، تصریح کرد: دمای هوای شهرضا صبح امروز هفت درجه سانتی گراد گزارش شد.

وی در رابطه با رگبارهای روز گذشته عنوان گرد: هرچند در مناطقی از شهرستان به ویژه مناطق شرقی بارش های رگباری بهاری و حتی بارش تگرگ داشتیم، اما در محل ایستگاه هواشناسی بارشی ثبت نشده است.

سبزعلی در رابطه با پیش بینی وضعیت جوی شهرضا در 24 ساعت آینده، خاطرنشان کرد: وضعیت جوی شهرضا در 24 آینده قسمتی ابری گاهی افزایش ابر، وزش باد و رگبار پراکنده و رعد و برق خواهد بود.

رئیس اداره هواشناسی شهرستان شهرضا ادامه داد: کمینه دمای هوای شهرضا چهار درجه سانتی گراد و بیشینه دما 18 درجه پیشبینی می شود.

وی در ادامه در توصیه به کشاورزان، عنوان کرد: با توجه به سبز شدن درختان انار، باغداران انار نسبت به حذف شاخه های خشک و ضعیف اقدام کرده و به منظور پیشگیری از آفت سوسک چوب خوار درختان انار، طوقه های خشک آلوده به لارو آفت را قبل از خروج حشره کام لحذف و معدوم کنند.

سبزعلی با بیان اینکه باغداران باید نسبت به مبارزه مکانیکی علیه علف های هرز با حداقل عملیات خاک ورزی اقدام کنند، اظهار کرد: باغداران با توجه به کمبود بارش از مصرف کودهای ازته خودداری و به مصرف کودهای آلی و پتاس اقدام کنند.

وی با بیان اینکه کشاورزان نیز باید نسبت به آبیاری مزارع غلات وکلزا همراه با کود سرک ازته در اولین فرصت اقدام کنند، تصریح کرد: با توجه به پایش مزارع گندم و جو و وضعیت تراکم سن مادر در مزارع ، کشاورزان باید علاوه بر بازدید از مزارع خود هرچه سریع تر اقدامات لازن در مبارزه شیمیایی را انجام دهند.

رئیس اداره هواشناسی شهرستان شهرضا در توصیه به گلخانه داران نیز گفت: با توجه به اختلاف دمای شب و روز، گلخانه داران برای جلوگیری از شیوع بیماری های قارچی، کنترل درجه حرارت داخل گلخانه و سالن های پرورش قارچ  را مورد توجه قرار دهند.

انتهای پیام/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99