148793_448
۲۳:۳۹ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۰

رئیس اداره اوقاف آران و بیدگل:

بالغ بر ۲۰ هزار گردشگر خارجی از آستان هلال بن علی (ع) در سال ۹۶ بازدید کردند/ افزایش ۵۰ درصدی زائران نوروزی

رئیس اداره اوقاف آران و بیدگل گفت: بالغ بر ۲۰ هزار گردشگر خارجی در سال ۹۶ از آستان مقدس هلال بن علی (ع) بازدید کرده اند.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین ولی اله روان صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حضور گردشگران خارجی از ملیت های گوناگون در آستان مقدس هلال بن علی(ع) در سال 96 افزایش چشم گیری داشته است، اظهار کرد: بالغ بر 20 هزار گردشگر خارجی در سال گذشته از این آستان مقدس بازدید کرده اند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آران و بیدگل با بیان اینکه بیشتر این گردشگران از کشورهای اروپایی بودند، عنوان کرد: به تصویر کشیدن این آستان مقدس در رسانه ها و پایگاه های اینترنتی نقش مهمی در معرفی این آستان به گردشگران داخلی و خارجی داشت.

وی با اشاره به بازدید بالغ بر ۴۰ هزار مسافر داخلی و گردشگر خارجی از این آستان مقدس در تعطیلات نوروزی، عنوان کرد: بیشترین آمار بازدیدها در هفته نخست تعطیلات نوروزی صورت گرفت که نسبت به سال گذشته افزایش ۵۰ درصدی را نشان می دهد.

حجت الاسلام روان با اشاره به تشکیل ستاد اسکان همانند سال های گذشته در این آستان، خاطرنشان کرد: ظرفیت اسکان روزانه نزدیک به ۸۰۰ نفر در این امامزاده  فراهم شد که تا کنون چهار هزار و ۹۴۰ نفر گردشگر در مجموع در جوار حرم مطهر این امامزاده واجب التعظیم اقامت داشتند.

وی در ادامه گفت: ۳۰۰ خادم افتخاری در تعطیلات نوروزی ۹۷ خدمت رسانی به این آستان مقدس را بر عهده داشتند و نزدیک به ۲۰ نفر از آن ها نیز در ستاد اسکان حرم مطهر حضرت هلال بن علی (ع) فعالیت می کردند.

انتهای پیام/ن