محمود-مسلم-زاده-فرماندار-خمینی-شهر
۲۰:۴۶ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۰

فرماندار شهرستان خمینی شهر در جمع معتمدین محلی:

خمینی‌شهر ظرفیت‌های بسیاری دارد/ هدف‌گذاری در امور اقتصادی شهرستان

فرماندار شهرستان خمینی‌شهر در جمع معتمدین محلی گفت: خمینی شهر دارای ظرفیت های و پتانسیل‌های فرهنگی-اجتماعی بسیاری است و باید در امور اقتصادی شهرستان نیز هدف‌گذاری شود.

به گزارش صاحب نیوز؛ فرماندار شهرستان خمینی شهر بعدازظهر امروز در نشست با شورای محلات جنوب خمینی شهر و معتمدین محله های آدریان، هرستان، وازیچه، جوادیه، قرطمان، جوی آباد با اشاره به صحبت های رهبر معظم انقلاب، شعار سال را به دو قسمت تقسیم کرد و گفت: مسوولان باید درحمایت و نظارت از کالاهایی داخلی، تولیدکنندگان در ارتقای کیفیت، مردم در خرید و استفاده کالای ایرانی نقش خود را برای محقق شدن شعار سال به خوبی انجام دهند.

وی با بیان اینکه در حمایت از کالای داخلی تکالیفی بر دوش اقشار مختلف جامعه است، افزود: در خصوص شعار سال و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب قلم هایی زده خواهدشد و در برنامه راهبردی و خط مشی و سیاستگذاری های دولت خدمتگذار از آن ها استفاده می شود.

محمود مسلم زاده با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب که ظرفیت های طبیعی کشور بالقوه است و باید بالفعل تبدیل شود و ظرفیت هایی اجتماعی نیز وجود دارد، اظهار کرد: شهرستان خمینی شهر 2300شهید دفاع مقدس، 2500جانباز، 18شهید مدافع حرم را تقدیم کرده، مردمی که از قبل انقلاب، بعد از انقلاب، در جنگ تجمیلی و دفاع مقدس، دفاع از حرم اهل بیت و مناسبت های مختلف نقش اساسی و حضور پرشور داشتند یک ظرفیت قوی مردمی هستند.

وی با بیان اینکه خمینی شهر شرایط خاص خود را دارد، تصریح کرد: چسبیدگی و نزدیکی شهرستان با مرکز استان، تراکم جمعیتی که وجود دارد که در هر کیلومتر حدود یکهزار و 817نفر زندگی می کنند این ها باعث شده تا شرایطی متفاوت با دیگر شهرها بوجود آید.

فرماندار خمینی شهر با تاکید بر اینکه باید در امور اقتصادی شهرستان هدف گذاری شود و به سمت برندسازی برویم که در بافندگی و حوله بافی، گل و گیاه و… بررسی ها و سرمایه گذاری هایی شود، اضاقه کرد: در بحث های اقتصادی شهرستان برنامه ها و حرکت هایی را پیش بینی کرده ایم که نیاز به همکاری همه دستگاه های اجرایی است و به نوعی به صورت تیمی جواب می دهد و این بررسی ها توسط آمایشی است که در استان صورت گرفته و اسناد بالادستی در برنامه ششم نیز در حال بررسی است.

در ابتدای نشست نماینده ای از هر محله مشکلات منطقه خود از نظر عمرانی، فرهنگی، ورزشی و… را بیان و برای حل برخی مشکلات نیز راه حل هایی ارائه دادند.

انتهای پیام/ قلمکده / پ