86d1f3b6-4980-456a-94e5-3bb6d0
۰۹:۱۴ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۲

رئیس اداره اوقاف نایین:

سه وقف جدید در شهرستان نایین به ثبت رسید/ هر سه موقوفه در سال جدید به ثبت رسیده است

رئیس اداره اوقاف نایین با اشاره به ثبت سه وقف جدید در شهرستان نایین، گفت: درآمد این سه وقف جدید برای توسعه و عمران و تامین هزینه های مسجد جامع بافران، حسینیه کلوان و حسینیه میدان بالای محمدیه استفاده خواهد شد.

به گزارش صاحب نیوز؛ احمد جبلی در جمع خبرنگاران با اشاره به ثبت سه وقف جدید در شهرستان نایین، اظهار کرد: درآمد این سه وقف جدید که در سال 97 به ثبت رسیده است برای توسعه و عمران و تامین هزینه های مسجد جامع بافران، حسینیه کلوان و حسینیه میدان بالای محمدیه صرف خواهد شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نایین با اشاره به ملک وقف شده برای مسجد جامع بافران، عنوان کرد: اعضا هیئت مدیره این مسجد با مراجعه به اداره اوقاف شهرستان قطعه زمینی  به مساحت ۱۴۳ متر مربع را وقف کردند.

وی با بیان اینکه ارزش این ملک ۷۰۰ میلیون ریال است، تصریح کرد: درآمد حاصل از این وقف برای توسعه و عمران این مسجد استفاده خواهد شد.

جبلی افزود: همچنین وراثان قاسم کبیری زاده نایینی نیز شش دانگ زمین مزروعی به مساحت یک هزار متر مربع را به ارزش ۵۰۰ میلیون ریال با نیت تامین هزینه های جاری حسینیه کلوان نایین وقف کردند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نایین با بیان اینکه این وارثان برای خود باقیات و صالحاتی برجا گذاشتند، خاطرنشان کرد: حسین نظری نیز یک باب منزل مسکونی خود را به منظور ساخت سالن چند منظوره وقف کرد.

وی با بیان اینکه همچنین این وقف به منظور تامین هزینه های جاری حسینیه میدان بالای محمدیه نایین صورت گرفته است، گفت: این منزل مسکونی  ۱۳۵ متر مربع مساحت داشته و بالغ بر ۴۰۰ میلیون ریال ارزش دارد.

انتهای پیام/ن