505576_435
۱۷:۱۰ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۱

مدیر جهاد کشاورزی آران و بیدگل:

آغاز برداشت گل محمدی از ۳۰۰ هکتار باغ‌های شهرستان/ کیفیت گلاب آران و بیدگل از مناطق دیگر بالاتر است

مدیر جهاد کشاورزی آران و بیدگل گفت: شرایط بوم شناسی و کویری منطقه با وجود شب‌های سرد و روزهای نسبتا معتدل و گرم باعث شده است که درصد اسانس و تجمع گیاه افزایش و عطر و بوی ویژه‌ای به گل و گلاب دهد.

حسین فتاحی در گفت‌و‌گو با صاحب نیوز با اشاره به آغاز فصل برداشت گل محمدی از باغ‌های آران و بیدگل عنوان کرد: همزمان با نیمه دوم نخستین ماه بهار برداشت گل‌محمدی از ۳۰۰ هکتار از باغ‌های گل‌محمدی شهرستان آغاز شده است.

مدیر جهاد کشاورزی آران و بیدگل از افزایش ۲۰ درصدی محصول گل محمدی شهرستان خبر داد و اظهار کرد: ابوزیدآباد و بخش کویرات، یزدل، نوش‌آباد و شهر آران و بیدگل از مراکز عمده کشت و برداشت گل محمدی است که از پنج سال قبل کار کشت و برداشت گل‌محمدی را آغاز کرده‌اند.

وی بقا و سازگاری با خشکی و شرایط نامساعدی محیطی از جمله شوری آب را از ویژگی‌های گل محمدی برشمرد و افزود: گل محمدی به دلیل مقاومت در برابر سرما و فقر مواد غذایی خاک می‌تواند به عنوان کشت جایگزین در مناطق کویری معرفی شود.

فتاحی گفت: تولید گل محمدی در مقایسه با سایر محصولات کشاورزی که هر سال نیازمند نوع جدید و اصلاح شده بذر است، نیازی به بذر ندارد که این موضوع در کاهش هزینه‌های کشاورزی نیز نقش اساسی دارد.

مدیر جهاد کشاورزی آران و بیدگل با بیان این که پیش بینی می‌شود از هر هکتار گل محمدی ۲۵۰ کلیوگرم گلاب گرفته شود، تصریح کرد: به دلیل شرایط بوم شناسی و کویری منطقه که شب‌های سرد و روزهای نسبتا معتدل و گرم دارد، درصد اسانس و تجمع آن در گیاه افزایش و عطر و بوی ویژه‌ای به گل و گلاب می‌دهد.

وی کیفیت گلاب آران و بیدگل را از مناطق دیگر بالاتر دانست و اضافه کرد: شش واحد سنتی و دو واحد صنعتی گلاب‌گیری در شهرهای نوش آباد، ابوزیدآباد، آران و بیدگل و روستاهای محمدآباد و یزدل فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/ گ. ف