صفحه اصلی » مذهبی » حفظ اخلاق موجب حفظ اعتقادات انسان می شود/ نبود اخلاق انسان ها را نابود می کند

امام جمعه داران:

حفظ اخلاق موجب حفظ اعتقادات انسان می شود/ نبود اخلاق انسان ها را نابود می کند

امام جمعه داران با بیان اینکه نبود اخلاق انسان ها را نابود می کند، گفت: شیطان به خاطر اعمالش سقوط نکرد بلکه به خاطر اخلاقش سقوط کرد، بر همین اساس نیز اخلاق بد انسان را برزمین می زند.

تاریخ انتشار: ۱۶:۳۷ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام اسماعیل سیاوشی صبح امروز در نشست اخلاقی در جمع کارکنان و اساتید مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) فریدن با اشاره به لزوم حفظ تقوا در طول زندگی، اظهار کرد: طلاب باید در طول زندگی خود تقوای الهی را حفظ کنند تا تلاششان در حوزه بی ثمر نباشد.

امام جمعه داران با بیان اینکه نبود اخلاق انسان ها را نابود می کند، عنوان کرد: شیطان به خاطر اعمالش سقوط نکرد بلکه به خاطر اخلاقش سقوط کرد، بر همین اساس نیز اخلاق بد انسان را برزمین می زند.

وی ادامه داد: قاتلان ائمه اطهار (ع) نماز می خواندند اما مشکلات اخلاقی، حب دنیا و حسادت قلبی داشتند و نور تقوا در دل آن ها ایجاد نشده بود.

حت الاسلام سیاوشی با بیان اینکه حفظ اخلاق اعتقاد انسان را حفظ می کند، گفت: حضرت علی(ع) در خطبه حمام می فرمایند که متقین کسانی هستند که اهل فضیلتند، به جای حسادت غبطه و به جای تکبر، تواضع دارند.

حجت الاسلام سیاوشی تصریح نمود: در وجود انسان چهار قوه شهوانیه، غضبیه، عقلیه، وهمیه وجود دارد. هر عملی که انسان انجام می دهد از یکی از این قوا یا از مجموع آن نشأت می گیرد و این قوا برکت دنیا برای انسان هستند.

انتهای پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد