139511181800094989926844
۰۸:۳۵ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۲

نماینده مردم شاهین شهر:

وزارت نیرو به وظایف قانونی خود عمل نکرده است/ رئیس جمهور هرچه سریع تر جلسه ویژه مدیریت بحران تشکیل دهد

نماینده مردم شاهین شهر با بیان اینکه تاکنون چندین بار تذکراتی در مورد تخلفات وزارت نیرو درمجلس داده شده است، گفت: وزارت نیرو دچار یک حالت فَشلی شده که قدرت تصمیم‌گیری از آن گرفته شده بود.

به گزارش صاحب نیوز؛ حسینعلی حاجی دلیگانی در جمع خبرنگاران با اشاره به مشکلات آبی استان اصفهان، اظهار کرد: جلوگیری از برداشت های غیر مجاز مسیر زایند رود در هر نقطه از این رودخانه تنها راه حل فوری حل مشکل بی آبی در استان است.

نماینده مردم شاهین شهر با بیان اینکه در صورت عدم جلوگیری از برداشت های غیرمجاز یه فاجعه ملی به وقوع می پیوندد، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون بالغ بر۲۵۰ میلیون مترمکعب آب غیر شرب از زاینده‌رود برداشت می‌شود که اگر از این برداشت جلوگیری شود مشکل کم آبی امسال مرتفع خواهد شد.

وی با بیان اینکه نباید به امید بارش‌ها بنشینیم، خاطرنشان کرد: غلبه بر مشکل کم آبی با استفاده از تدبیر و راهکارهای علمی محقق می شود.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه تاکنون چندین بار تذکراتی در مورد تخلفات وزارت نیرو در مجلس داده شده است، اذعان کرد: وزارت نیرو دچار یک حالت فَشلی شده بود که قدرت تصمیم‌گیری از آن گرفته شده و خود را در مسائل منطقه‌ای گیر انداخته بود.

وی با بیان اینکه تلاش این وزارت خانه به سمت جلوگیری از اعتراض استان چهارمحال سوق داده شده بود، خاطرنشان کرد: این وزارتخانه باید به وظایف قانونی خود در رابطه با زاینده رود عمل می کرد.

نماینده مردم شاهین شهر با اشاره به وجود تنها 100 میلیون متر مکعب پشت سد زاینده رود، اظهار کرد: براین اساس مردم اصفهان تنها تا مردادماه آب خواهند داشت.

وی با بیان اینکه طبق پیش‌بینی‌ها ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب حاصل بارش‌ها خواهد بود، خاطرنشان کرد: ذخیره آب سد زاینده رود با احتساب این بارش ها به ۳۰۰ میلیون متر مکعب می رسد، این درحالی است که حداقل تا آذرماه ۴۰۰ میلیون متر مکعب آب نیاز داریم.

حاجی دلیگانی تاکید کرد: رییس جمهور باید هرچه سریع تر جلسه ویژه مدیریت بحران را در این رابطه تشکیل دهد.

انتهای پیام/ن