لنجان
۲۲:۲۰ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۱

در نشست شورای شهر زرین مطرح شد:

همگرایی مسئولان در حل مشکل شهرک حمل و نقل لنجان

لایحه پروژه شهرک حمل و نقل زرین شهر، تقدیم شورای اسلامی این شهر شد، این لایحه در شورای پنجم در حال بررسی است.

به گزارش صاحب نیوز؛ شهردار زرین‌شهر در نشست مشترک بررسی لایحه شهرک حمل‌ونقل لنجان گفت :پروژه شهرک حمل‌ونقل لنجان ۹سال پیش آغاز به کار کرد ولی طی چند سال گذشته سرمایه گزار از ادامه کار امتناع کرده و پروژه تعطیل شده است.

میثم محمدی تصریح کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته و بر اساس درخواست‌های مردمی و مدیریت شهری و شورای شهر ،مجددا با سرمایه‌گذار وارد مذاکره شدیم و بر این اساس این لایحه امروز به شورای شهر ارسال شد .

محمدی افزود: این پروژه یکی از پروژه‌های سرمایه‌گذاری خوب استان است که این قابلیت را دارد که بتوان نزدیک به ۱۰۰۰ نفر اشتغال‌زایی مستقیم و ۵هزار نفر را به‌صورت غیرمستقیم ایجاد کند و حجم عظیمی از سرمایه را به شهرستان وارد می‌کند.

شهردار زرین‌شهر با اشاره به اهمیت اجرایی شدن این پروژه تأکید کرد: اجرایی شدن این پروژه ،ترافیک باری مرکز استان را به زیرگذر غربی کشور منتقل می‌کند که امکان حمل بار به شمال و جنوب کشور تسریع خواهد شد و حجم زیادی از ترافیک مرکز استان را کاهش می‌دهد.

وی در ادامه افزود: سعی شده بیشترین امتیازی که شهرداری می‌توان در این پروژه به دست بیاورد را در این لایحه قید کنیم و بیشترین ارزش‌افزوده که بهترین درآمد پایدار برای شهرداری خواهد بود را به دنبال داشته باشد.

محمدی خاطرنشان کرد: برای سرمایه‌گذار یک فرصت زمانی تعیین‌شده که شرکت‌های حمل نقل در این شهرک مستقر شوند و کار خود را آغاز کنند و همچنین ظرف یک مدت دوساله ساخت‌وسازها انجام شود و شهرداری حداکثر سرمایه‌گذاری را انجام دهد تا هر چه زودتر این پروژه به بهره‌برداری برسد.

شهردار زرین‌شهر در ادامه افزود: اتفاقات جدیدی در پرتوی این پروژه باید شکل خوان خواهد گرفت، همچون نمایشگاه‌های خودرو ،شرکت‌های بیمه‌ای،مرکز معاینه فنی خودرو،پمپ گاز ،پمپ‌بنزین، بانک‌ها و انبارهای جانبی و حتی در این طرح پیش‌بینی‌شده که یک ارتباط حمل‌ونقل بین جاده‌ای و ریلی ایجاد کنیم .

میثم محمدی تأکید کرد: قطعاً با حضور شرکت‌های خدماتی و مراکز دیگر ظرفیت مشاغل مختلفی شکل خواهد گرفت که الویت جذب با مردم زرین‌شهر و شهرستان خواهد و توجیه اقتصادی هم به جذب افراد بومی است .

رییس شورای شهر زرین‌شهر در این نشست گفت: پروژه شهرک حمل‌ونقل یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های عقب‌افتاده شهرداری زرین‌شهر بود که از مطالبات مردم و شورای دوره پنجم بود که در الویت ها و برنامه‌های شهرداری قرار بگیرد.

سعید نادی زاده با اشاره به متن لایحه پروژه شهرک حمل نقل تصریح کرد:با بررسی‌ها و مذاکرات انجام شده لایحه‌ای تقدیم شورای اسلامی زرین شد که تقریبا تمام نواقص قبلی در آن برطرف شده است که این لایحه در شورای پنجم در حال بررسی است.

نادی زاده افزود: در لایحه جدید پروژه حمل‌ونقل که توسط شهردار زرین‌شهر تقدیم شورای شد تقریبا تمام خواسته‌های شورای شهر گنجانده‌شده است که نتیجه آن بتواند کمک کند از فرسوده‌شدن یکی از پروژه‌های عظیم شهر جلوگیری کند.

در حاشیه این نشست حجت‌الاسلام سبکتکین عضو شورای شهر زرین‌شهر با بیان اینکه تا قبل از این‌طرف مقابل در خصوص پروژه شهرک حمل‌ونقل، حاضر به حضور در پای میز مذاکرات نبود اظهار کرد‌‌: یکی از موانع موجود در این پروژه عدم دسترسی ما به متن قرار داد و عدم حضور سرمایه‌گذار در پای میز مذاکره بود.

وی ضمن ابراز امیدواری از ادامه روند پروژه شهرک حمل‌ونقل تأکید کرد: با پیگیرهای چندساله بخش زیادی از نواقص در خصوص این قرارداد مرتفع شده و امیدواریم با بررسی‌های لازم مشکلی در ادامه روند این پروژه نداشته باشیم.

انتهای پیام/ گ. پ